کارگروه شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد مقاومتی استان یزد برگزار شد؛

شفاف سازی با الکترونیکی کردن عملکرد مالی و اقتصادی

اقتصاد پنهان- دومین جلسه کارگروه شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد مقاومتی استان یزد با دستورکار بررسی میزان پیشرفت اجرای برنامه جامع مبارزه با قاچاق کالا وارز و احصاء وضعیت مبارزه با فساد مالی، اداری و اقتصادی در استان در محل اداره کل اقتصاد و دارایی استان برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، دبیر کارگروه شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان یزد نیز با بیان اینکه فساد در نبود نظارت و شفافیت اتفاق می افتد، گفت: فعالیت های اقتصادی باید در بستر امن و شفاف انجام شود.
احمد ترحمی بهابادی شفاف سازی را الکترونیکی کردن عملکرد و فعالیت های مالی و اقتصادی و سالم سازی را نظارت عنوان کرد.
وی ارائه نظرات و پیشنهادات دستگاههای مربوطه برای شفاف سازی وسالم سازی فعالیت های اقتصادی را خواستار شد و تصریح کرد: بسته به نوع پیشنهادات ارائه شده، این پیشنهادات را برای عملیاتی شدن در کارگروه، ستاد فرماندهی استان و کشور مورد بحث بررسی قرار خواهیم داد.
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یزد بر رفع موانع پیش رو برای تحقق اهداف و برنامه ها تاکید کرد و گفت: ارائه پیشنهادات باید بر مبنای نظام ارائه پیشنهادات باشد تا به شفاف سازی و سالم سازی کمک شود.
در این نشست گزارشی از وضعیت مبارزه با فساد مالی، اداری و اقتصادی در استان یزد و درصد پیشرفت برنامه جامع مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این استان توسط دستگاه‌های ذیربط ارائه شد.
همچنین گزارشی از وضعیت راه اندازی سامانه استعلام در بستر شبکه دولت و طرح پیشنهادی برای بهبود عملکرد خدمات دفاتر پیشخوان در راستای توسعه دولت الکترونیک ارائه شد.