ساماندهی فروش سوخت مرزنشینان استان کرمانشاه تا پایان سال

اقتصاد پنهان- مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمانشاه گفت: به زودی از طریق مزایده، کارگزار و تعاونی های طرف قرارداد فروش سوخت مردم مرزنشین استان کرمانشاه معرفی و عملیات فروش سوخت تا پایان سال جاری ساماندهی می شود.

به گزارش اقتصاد پنهان، بهرام فاضلی در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمانشاه، سود پایه ای برای فروش سوخت مردم مرزنشین را یک میلیون و 500 هزار ریال ذکر کرد و گفت: این طرح برای افرادی که در 20 کیلومتری مرزها زندگی می کنند در نظر گرفته شده است.
مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمانشاه با اشاره به افزایش 50 درصدی کشفیات کالای قاچاق استان در سال جاری گفت: در این زمینه تاکنون بیش از هزار و 700 پرونده به مقامات قضایی برای طی شدن مراحل قانونی ارجاع شده است.
وی در ادامه از اداره گمرک استان خواست باتوجه به بیشترین نقشی که در کنترل ورود و خروج کالا دارد، تلاش و پیگیری بیشتری در خصوص تجهیز سیستم های کنترل گمرکات استان به دستگاه های ایکس ریل و به روزتر داشته باشد.
فاضلی با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا جنبه چند وجهی سیاسی، امنیتی، اقتصادی و اجتماعی دارد، گفت: با توجه به آمار بالای بیکاری مرزنشینان، کشش بازار داخلی به جذب کالای قاچاق، نبود بنگاه های بزرگ اقتصادی در مرزها و از طرفی عدم حمایت از تولیدات داخلی، مبارزه با قاچاق کالا را بسیار دشوار کرده است.
مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمانشاه مبارزه در هر سطحی از قاچاق کالا و ارز را بسیار مهم دانست، اظهار داشت: طرح سامانه جامع انبارهای کشور که در دست اقدام است، می تواند مانند طرح ریجستری تلفن همراه کمک بسزایی به کاهش کالای قاچاق داشته باشد.