نا امن‌سازی فضای استان البرز برای شبکه های قاچاق

اقتصاد پنهان- دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز از نا امن سازی فضای استان برای شبکه های قاچاق و حذف و پاکسازی بسترهای وقوع قاچاق خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، زارعی نژاد دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز با اشاره به فعالیت‌ها و اقدامات این کمیسیون گفت: موفقیت های مطلوب و چشم‌گیری در امر مبارزه با پدیده قاچاق کالا و ارز در کشور و خصوصاً استان البرز را شاهد هستیم، بطوریکه در سال 96 منطبق با برنامه های ملی مهار و کاهش حجم قاچاق کالا و ارز 56  محور فعالیتی تدوین و در حال اجرا است.
وی افزود: در نه ماهه گذشته با اقدامات انجام شده حجم کشفیات به بیش از 900 میلیارد ریال رسیده است که در مقایسه با 9 ماه نخست سال 95 رشد 33 درصدی را نشان می دهد.
زارعی نژاد در ادامه گفت: با توجه به ویژگی‌های جغرافیایی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی استان البرز و همجواری با استان تهران بزرگترین مرکز تجاری کشور، همچنین جمعیت 2.5 میلیونی و وجود پتانسیل مساعد در امر سرمایه گذاری متوازن استان در توسعه، زمینه‌ی مناسبی را برای افراد فرصت طلب و شبکه های قاچاق کالا ایجاد نموده است که به اعتقاد ما مبارزه با پدیده قاچاق در استان البرز از دو بعد ملی و استانی قابل تحلیل، پژوهش و ارزیابی است.
وی با اشاره به فعالیت ها و برنامه های کمیسیون در سال 96  بیان داشت: اولویت مبارزه با قاچاق کالا در استان، اشراف اطلاعاتی و عملیاتی بر باندهای کلان فعال و ناامن سازی استان و کاهش سود و صرفه اقتصادی برای قاچاقچیان در تمامی حوزه های کالایی است.
زارعی نژاد در پایان گفت: اولویت بخشی و پیش بینی برنامه های فرهنگی متنوع و گسترده در راستای فرهنگ سازی، آموزش و اطلاع رسانی به منظور ایجاد مشارکت عمومی جامعه از حمایت تشویق به خرید کالاهای با کیفیت ایرانی و خصوصاً تولیدات استان و نیز عدم مصرف کالای قاچاق، را در دستورکار کمیسیون قرار داده ایم.