کشف ۱۰۰ میلیارد تومان لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق در تهران

اقتصاد پنهان- دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران از کشف دو انبار بزرگ لوازم آرایشی و بهداشتی تاریخ مصرف گذشته که به صورت قاچاق و با برچسب های جعلی وارد کشور شده بود خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، علی اکبر پور احمدنژاد با بیان اینکه سربازان گمنام امام زمان (عج) در معاونت اقتصادی وزارت اطلاعات به دنبال اقدامات اطلاعاتی، یک شبکه فعال در واردات و توزیع لوازم آرایشی و بهداشتی و دو انبار کالای قاچاق را شناسایی کردند، افزود: ارزش لوازم آرایشی و بهداشتی کشف شده در این دو انبار بیش از 100 میلیارد تومان است.
وی افزود: این کالاها توسط عده ای سودجو و با برندهای جعلی و تقلبی وارد کشور می شد و در این انبارها افرادی با پاک کردن تاریخ انقضا و چسباندن برچسب های جدید یا زدن تاریخ های جدید با دستگاه های تاریخ زن و همچنین بسته بندی آن ها با برندهای معروف، این محصولات قاچاق و تاریخ مصرف گذشته را وارد بازار می کردند.
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران ادامه داد: قیمت برخی از این محصولات در بسته بندی های دوتایی حدود 30 هزار تومان برای وارد کننده سودجو تمام می شد، اما این افراد هر یک از این بسته ها را با قیمت 130 هزار تومان به بازار عرضه می کردند.
پوراحمدنژاد با بیان اینکه هم اکنون بیش از 80 درصد لوازم آرایشی و بهداشتی مورد نیاز کشور از طریق واردات تأمین می شود که به جرات می توان گفت بیش از 50 درصد لوازم آرایشی و بهداشتی بازار از طریق قاچاق تأمین می شود، افزود: با توجه به این که روی این کالاها هیچ گونه رصد استانداردی و بهداشتی انجام نمی شود، سلامت مصرف کنندگان و جامعه با استفاده از این لوازم آرایشی و بهداشتی که احتمال انتقال بیماری نیز در آن می رود، با خطر جدی مواجه است.
وی افزود: بسیاری از وارد کنندگان سودجو 10 تا 20 درصد محصولات وارداتی را از مبادی رسمی و با اسناد و مدارک تأیید شده وارد می کنند اما بقیه محصولات از طریق قاچاق به کشور وارد می شود و هرگاه بخواهیم به این مرحله ورود کنیم با ارائه اسناد و مدارکی که برای آن مقدار اولیه تهیه کرده اند کار ما را سخت و پیچیده می کنند.
شایان ذکر است تاکنون 3 نفر در این خصوص دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده‌اند.