ششمین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران برگزار شد؛

افزایش ۲۵ درصدی کشفیات قاچاق در استان مازندران

اقتصاد پنهان- دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مازندران از افزایش ۲۵ درصدی کشفیات قاچاق در ۸ ماهه سال ۹۶ در این استان خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، علیرضا یونسی رستمی، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز این استان با اشاره به این که پدیده قاچاق ضربه ای مهلک بر پیکر اقتصاد جامعه است، گفت: علمی ترین، تجربی ترین و عقلانی ترین شکل مبارزه با قاچاق کالا، پیشگیری از وقوع آن است.
معاون استاندار مازندران با بیان این که جامعه باید در برابر بیماری و ویروس قاچاق واکسینه شود و مردم به سطحی از آگاهی برسند که کالای قاچاق را خریداری نکنند، تصریح کرد: با توجه به آسیبی که پدیده قاچاق به تولید ملی وارد می نماید و تبعات بهداشتی روحی روانی مصرف این کالا، باید با آموزش های صحیح جامعه را نسبت به مخاطرات این پدیده شوم آشنا نمود.
وی با تاکید بر این که برای مقابله با پدیده قاچاق همه ظرفیت های استان پای کار بیاید، اظهار داشت: با پدیده قاچاق باید برخورد جدی و برابر با ضوابط و قانون صورت گیرد.
پیر فلک، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مازندران نیز با اشاره به کشف 26 میلیارد تومان کالای قاچاق در 8 ماهه سال 96 و افزایش 25 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، از تشکیل 1622 فقره پرونده قاچاق و افزایش 38 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.