جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد؛

کشف ۲۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در کهگیلویه و بویراحمد

اقتصاد پنهان- بهمنی جانشین دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در هفت ماهه اول سال جاری ارزش ریالی کشفیات ۲۳۰ میلیارد ریال بوده است.

به گزارش اقتصاد پنهان، احمدی استاندار و رئیس کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه با بیان اینکه نظارت بر جایگاه‌های عرضه سوخت باید تشدید شود، گفت:  باید هرگونه کم فروشی سوخت در استان کنترل، آزمایشات کمی و کیفی مستمر و هفتگی از جایگاه‌ها انجام و جمع بندی آن به صورت ماهیانه به کمیسیون ارائه شود.
احمدی در ادامه گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند برخورد جدی با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز است و اساس کار مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید مبتنی بر سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و توصیه های مقام معظم رهبری می باشد.
در ادامه بهمنی جانشین دبیر و مسئول دبیرخانه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز  استان گفت: ارزش ریالی کشفیات طی هفت ماهه اول سال جاری 230 میلیارد ریال است در حالی که این رقم در مدت مشابه سال قبل 118 میلیارد ریال بوده که 95% درصد افزایش در ارزش ریالی کالاها را نشان میدهد و یکی از دلایل این افزایش کشفیات هماهنگی دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی در این باره بوده است که جای تقدیر دارد.
بهمنی تعداد پرونده های متشکله قاچاق کالا و ارز را طی هفت ماهه اول سال جاری 1103 فقره عنوان کرد در حالی که تعداد پرونده ها در مدت مشابه سال قبل 939 فقره بوده است.
وی گفت تعداد خودروهای توقیفی حامل کالاهای قاچاق در هفت ماهه اول سال جاری را 488 دستگاه بوده  این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل 342 دستگاه توقیف شده و در ادامهع گزارشی از نحوه اجرای مصوبات جلسه قبل را ارائه نمود.

 

پانویس

ح.ب