۲۰ میلیارد ریال کالای خارجی قاچاق در توقیف پلیس اصفهان

اقتصاد پنهان- فرمانده انتظامی استان اصفهان از توقیف پنج محموله کالای خارجی قاچاق به ارزش ۲۰ میلیارد ریال حین ورود به استان خبر داد و گفت : در این رابطه پنج نفر دستگیر شدند.

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی معصوم بیگی فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: استان اصفهان به عنوان شریان اصلی اتصال استان های جنوبی به شمالی و شرقی به غربی کشور محسوب شده و به همین جهت همه روزه شاهد عبور محموله های زیادی از مسیرهای این استان هستیم که در همین رابطه پلیس ضمن ایجاد امنیت و آرامش در راههای اصلی عبور مجرمان و قاچاقچیان از این مسیرها را به طور ویژه زیر ذره بین دارد.
وی با اشاره به مقابله قاطع پلیس اصفهان با عبور محموله های قاچاق از مسیرهای استان گفت: ایستگاه ایست و بازرسی شهید امامی شهرستان شهرضا یکی از گلوگاه های اصلی کنترل و نظارت بر عبور خودروهای باری است که با هوشیاری و دقت بالای ماموران مستقر در این ایستگاه اجازه عبور کالاهای خارجی قاچاق و ورود آنان به بازارهای کشور داده نمی شود.
سردار معصوم بیگی گفت: در همین رابطه ماموران مستقر در این ایستگاه طی یک عملیات ویژه به پنج کامیون کشنده حامل محموله کالای خارجی قاچاق که قصد عبور از مسیر استان به سمت تهران داشتند را شناسایی و متوقف کردند.
این مقام مسئول عنوان داشت: پس از اینکه در بررسی های صورت گرفته مشخص شد مدارک و مستندات ارائه شده توسط رانندگان خودروها با بار آنها همخوانی نداشت ماموران به بازرسی از داخل خودروها پرداختند که در نتیجه تعداد هشت پالت الکترو موتور، 20 پالت لنت ترمز، پنج هزار و 531 کارتن لامپ، هزار و 22 کارتن شیرآلات و یک هزار و 883 کارتن تیغ اصلاح خارجی که همگی به صورت قاچاق بارگیری شده بودند کشف شد.
سردار معصوم بیگی ارزش محموله های قاچاق را براساس اعلام کارشناسان 20 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در این رابطه محموله ها توقیف و به اداره اموال تملیکی استان منتقل و پنج نفر قاچاقچی نیز دستگیر و همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.
فرمانده انتظامی استان با اشاره به اهتمام جدی این فرماندهی برای برخورد با قاچاقچیان کالا از تقویت گلوگاه های ایست و بازرسی این استان برای کنترل بیشتر بر محموله های باری خبر داد.