برگزاری کارگاه تشخیص فرآورده‌های سلامت محور در سمنان

اقتصاد پنهان- کارگاه آموزشی تخصصی و کاربردی تحت عنوان " نحوه تشخیص فرآورده های سلامت محور مجاز از کالاهای غیرمجاز، تقلبی و قاچاق و آشنایی با نظام ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت فراورده های سلامت (TTAC) سازمان غذا ودارو " توسط کارشناسان معاونت غذا ودارو سمنان جهت کلیه کارمندان اداره کل گمرک استان در سالن اجتماعات گمرک برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، در این کارگاه تخصصی شرکت کنندگان با مضرات و مخاطرات استفاده از فرآورده های غیرمجاز، قاچاق و تقلبی آشنا شده و به صورت عملی و کاربردی نحوه شناسایی فرآورده‌های مجاز را از کالاهای غیرمجاز، تقلبی و قاچاق فرا گرفته و با طرح برچسب اصالت وسلامت، نحوه استعلام آن و نرم افزارها و سامانه ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت کالاهای سلامت محور(TTAC) سازمان غذا ودارو آشنا شدند. همچنین درخصوص فعالیت‌های انجام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان پیرامون مقابله با پدیده شوم و مذموم قاچاق مطالبی ارائه شد.
شایان ذکر است توانمند سازی همه کارمندان ادارات و ارگان‌های دولتی و غیردولتی در خصوص پیشگیری و مقابله با قاچاق کالاهای سلامت محور به صورت ویژه در دستور کار معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان قرار گرفته است.