جلسه کارگروه پیشگیری و مقابله با قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی استان گیلان

اقتصاد پنهان -دومین جلسه کارگروه پیشگیری و مقابله با قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی استان گیلان در سال جاری در محل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان برگزار شد.

 به گزارش اقتصاد پنهان، علی اصغر عباسی، رئیس کارگروه پیشگیری و مقابله با  قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی استان گیلان با ارائه  آمار مقایسه‌ای فروش بنزین، نفت سفید و نفتگاز در شش ماهه اول سال 96  و مدت مشابه در سال گذشته در منطقه گیلان در خصوص دلایل افزایش مصرف بنزین در شش ماهه اول سالجاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته در استان گفت: افزایش  تعداد خودروها، استفاده از خودروهای تک‌سوز با پلاک منطقه آزاد انزلی، شرایط مناسب آب و هوایی، وجود ترافیک سنگین در شهرها و محورهای مواصلاتی استان، افزایش بازدید هم‌استانی‌ها و مسافران از فاز تجاری منطقه آزاد انزلی از مهم‌ترین دلایل افزایش 10.3 درصدی مصرف بنزین بوده است.

 عباسی در خصوص رویه اجرایی صادرات روغن سوخت تقطیری واحدهای صادرکننده تصریح کرد:  این واحدها جهت حمل محصولات ملزم به اخذ مجوز حمل و بارگیری از دستگاه‌های مربوطه هستند.
همچنین در این جلسه مهدی شیرین‌کام دبیر کارگروه و مسؤول دبیرخانه کمیسیون استان بر تسهیل روند تحویل سوخت مکشوفه توسط کاشفین و ضابطین به انبار شرکت نفت رشت و نیز افزایش سن پلاک‌گذاری ماشین‌آلات کشاورزی تأکید کرد.

در پایان در خصوص مباحث مطرح شده تبادل نظر و تصمیم‌گیری شد.