وزیر ارتباطات:

رجیستری موبایل طبق برنامه قبلی اجرا می‌شود

اقتصاد پنهان- وزیر ارتباطات گفت: به زودی و بر اساس تاریخ هایی که از قبل گفته بودیم رجیستری را اجرا خواهیم کرد.

به گزارش اقتصاد پنهان، صبح امروز جلسه طرح اجرای رجیستری تلفن همراه با حضور وزرای ارتباطات، صنعت و رؤسای گمرک و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در دفتر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.
محمد جواد آذری جهرمی در پایان این جلسه با اشاره به این که اجرای این طرح را به صورت تدریجی و با لحاظ کردن برندهایی که نمایندگی داخل کشور ندارند و تنها از طریق قاچاق وارد کشور می شوند انجام می دهیم، اظهار کرد: این جلسه بسیار خوب بود و این نوید را می دهیم که زیرساخت های فنی برای اجرای این پروژه آماده شده است.
وزیر ارتباطات با بیان این که بازار 6 میلیارد دلاری واردات گوشی تلفن همراه در بدبینانه ترین حالت پنج درصد و در خوشبینانه ترین حالت 20 درصدش از مبادی قانونی وارد می شود، گفت: بر اساس طرحی که در اجرای این پروژه داشتیم تاکنون به صورت پایلوت نظارتی را بر رویه واردات داشتیم اما با توجه به این که قرار بود در ماه مهر سیستم ها روشن شده و پایش واردات این مقوله را انجام دهیم باید بگویم که به زودی و بر اساس تاریخ هایی که از قبل گفته بودیم رجیستری را اجرا خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه اجرای این طرح هیچ تاثیری بر گوشی‌هایی که از قبل وارد کشور شده و فعال بوده نخواهد داشت، افزود: تاکنون نگرانی هایی از سمت مردم و سازمان نظام صنفی رایانه ای به ما اعلام شده که تمامی این موارد را لحاظ کرده‌ایم تا با مشکلی در اجرای این طرح مواجه نشویم.
وزیر ارتباطات در رابطه با این که اجرای این پروژه توسط چه شرکتی انجام می شود، گفت: برای اجرای این پروژه مناقصه انجام شد و شرکت دانش بنیانی از دانشگاه شریف توانست رقیب خود که شرکتی خارجی بود را کنار گذاشته و وارد مرحله اخذ مجوز اجرا شود.