سیستان و بلوچستان رتبه نخست صرفه‌جویی مصرف بنزین در کشور

اقتصاد پنهان- دبیرخانه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سیستان از کمترین رشد مصرف بنزین این منطقه نسبت به سایر مناطق در کشور خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، منطقه زاهدان با کمترین رشد مصرف بنزین نسبت به سایر مناطق رتبه نخست صرفه‌جویی مصرف بنزین کشور را کسب کرد.
منطقه زاهدان با 4.8 درصد رشد مصرف بنزین در 5 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، کمترین رشد مصرف را در بین مناطق 37 گانه داشت و بر سکوی اول صرفه‌جویی بنزین کشور قرار گرفت.
متوسط رشد بنزین کشور در پنج ماه اول امسال نسبت به مشابه سال قبل 8.5 درصد بوده و منطقه زاهدان با 4.8 درصد کمترین میزان افزایش مصرف را در بین مناطق کشور داشته است.
با توجه به اقدامات انجام شده در نقاط مرزی استان از جمله محدوده شهرستان سراوان، 11.2 درصد کاهش مصرف بنزین در این مدت  رخ داده است.
انجام اقدامات کنترلی، پایش مجاری عرضه و اجرای طرح کدینگ خودروها در نقاط مرزی از جمله اقدامات این منطقه در راستای کاهش مصرف بنزین بوده است.
منطقه زاهدان یکی از مناطق 37گانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران است که با دارا بودن 4 ناحیه زاهدان، زابل، خاش و سراوان، 3 انبار نفت تدارکاتی و 2 مرکز سوختگیری هواپیمایی وظیفه تامین و توزیع سوخت در مرکز، شمال و بخش‌هایی از جنوب استان سیستان و بلوچستان را به عهده دارد.