افتتاح نمایشگاه کالاهای تولیدات داخلی هم‌زمان با آغاز دهه فجر در سمنان

اقتصاد پنهان- دانایی فرماندار شهرستان سمنان در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان سمنان از افتتاح نمایشگاه دائمی کالاهای تولیدات داخلی هم‌زمان با آغاز دهه فجر خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، فرماندار شهرستان سمنان با تأکید بر لزوم مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: برای تحقق اهداف عالی نظام در جلوگیری از قاچاق کالا و ارز نیازمند عزم عمومی برای حمایت از تولید داخلی هستیم.
وی با بیان اینکه قاچاق کالا یکی از شاخص‌های مهم افزایش نرخ بیکاری در جامعه است، افزود: جلوگیری از قاچاق کالا در ارتقا سطح اقتصادی و درمان بیماری اقتصاد کشور تأثیرگذار است.
دانایی ادامه داد: آگاهی بخشی به مردم و فرهنگ‌سازی در راستای آثار مخرب پدیده شوم قاچاق در دستور کار اعضای این کمیسیون قرار دارد.
وی با اشاره به اجرای طرح شناسنامه‌دار کردن انبارها و محل نگهداری کالاها تأکید کرد: تاکنون بالغ‌بر یک هزار و 370 انبار در سطح شهرستان در این طرح شناسنامه‌دار شده است.
فرماندار شهرستان سمنان با بیان اینکه قاچاق کالا به بدنه تولید داخلی آسیب می‌زند یادآورشد: برای رونق تولید و ایجاد اشتغال باید نسبت به مقوله جلوگیری از قاچاق کالا اهتمام ویژه‌ای بورزیم و تمام ظرفیت‌های شهرستان را برای این امر به‌کارگیری کنیم.
در ادامه دستگاه‌ها ضمن ارئه گزارشی از نحوه فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در خصوص مبارزه با امر قاچاق در حوزه شهرستان سمنان، فعالیتهای خود را از بازرسی در حوزه اصناف و جاده ای و برگزاری کلاس‌های آموزشی  ارائه نمودند.