کشف کالای قاچاق در زنجان

اقتصاد پنهان-دبیرخانه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان زنجان از کشف انواع کالای قاچاق در اواسط تابستان خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، بر اساس اطلاعات دریافت شده در خصوص خرید باطری‌های یوپی‌اس قاچاق با نشان تجاری جعلی و شناسایی محل نگهداری آن‌ها در استان، ضمن هماهنگی قضایی در بازرسی عوامل نیروی انتظامی از محل مورد نظر 240 عدد باطری 12 ولت 100 آمپر با نشان تجاری unikor کشف شد.

ارزش تقریبی این کشف 2 میلیارد و 160 میلیون ریال برآورد شده است.

بنابر مستندات ارائه شده از سوی خریدار و بررسی‌ سوابق شرکت فروشنده در تهران مشخص شد که این شرکت به دلیل تخلفات صنفی از سوی شعبه 29 تعزیرات حکومتی تهران تحت پیگرد قرار گرفته است.

گفتنی است این شرکت با چاپ مشخصات جعلی نشان‌های تجاری معروفی مانند unikor روی باطری‌های قاچاق چینی و فروش در بازار سود کلانی را تحصیل کرده است.

بر اساس این گزارش، نزدیک به 7 هزار بطر و قوطی انواع مشروبات الکلی، حدود 900 قطعه تجهیزات دریافت از ماهواره، 26 هزار لیتر گازوئیل، 330 دستگاه گوشی تلفن همراه، حدود 7 هزار عدد انواع پوشاک زنانه و مردانه، 60 هزار نخ سیگار، بیش از هزار عدد لوازم آرایشی، 2هزار و 400 عدد اسپینر، تعدادی سشوار و 20 هزار و 400 قوطی ماءالشعیر بدون الکل خارجی از دیگر کشفیات اخیر استان در اواسط تابستان بوده است.