جلسه هماهنگی برنامه‌های اجرایی پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز استان گیلان برگزار شد

اقتصاد پنهان- بر اساس برنامه‌های ابلاغی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سیاست‌های اجرایی کمیسیون استان، جلسه هماهنگی برنامه‌های اجرایی پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز در محل سازمان منطقه آزاد بندر انزلی برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، وحید طالب‌پور، عضو هیات مدیره و معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی انزلی در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت ورود و خروج کالا از بخش‌های مختلف منطقه آزاد انزلی ارائه کرد.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی، اقدامات و برنامه‌های منطقه  و گمرک برای کنترل و مدیریت کالای همراه مسافر در مجتمع‌های تجاری منطقه را نیز تشریح کرد.

طالب‌پور نحوه اتصال انبارهای منطقه  به سامانه یکپارچه انبارها و امکان رهگیری کالا و هماهنگی برای چگونگی ورود و کشف کالاهای احتمالی قاچاق در سطح منطقه آزاد انزلی را نیز بیان کرد.

همچنین عبداله‌پور، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز کمیسیون استان با اشاره به تفاهم‌نامه سه‌جانبه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز،گمرک جمهوری اسلامی و دبیرخانه شورای  عالی مناطق آزاد، ممنوعیت و کنترل واردات کالا، شفاف‌سازی فعالیت‌های تجاری و اقتصادی مناطق و ارتقاء توان کنترلی و نظارتی پیرامون ورود کالا به مناطق از طریق سامانه را از مهم‌ترین اهداف این تفاهم‌نامه عنوان کرد.

وی اجرای برنامه‌های پیشگیرانه و مقابله‌ای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز را از سازمان منطقه آزاد انزلی خواستار شد.

بر اساس برنامه‌های ابلاغی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سیاست‌های اجرایی کمیسیون استان، جلسه هماهنگی برنامه‌های اجرایی پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز در محل سازمان منطقه آزاد بندر انزلی برگزار شد.