جلسه تعیین تکلیف کالاهای مکشوفه استان گیلان برگزار شد

اقتصاد پنهان- در راستای تعیین تکلیف کالاهای رسوب شده در انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان گیلان، سومین جلسه در این خصوص به ریاست عبداله پور دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز این استان برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، سومین جلسه کمیته تعیین تکلیف رسوب کالای قاچاق استان گیلان با حضور نمایندگان سازمان اموال تملیکی، اداره کل تعزیرات حکومتی، گمرکات، نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی جهت تعیین تکلیف و رفع موانع و مشکلات کالاهای رسوب شده در انبارهای اموال تملیکی برگزار شد.
در این جلسه مقرر شد سازمان اموال تملیکی با استفاده از سوابق استعلامات از دستگاه‌ها به رفع ابهامات و نواقص پرونده‌ کالاهای رسوب شده  بپردازد.
همچنین اداره کل تعزیرات حکومتی مکلف شد نسبت به بررسی آخرین وضعیت احکام صادره در خصوص کالاهای بلاتکلیف ارائه شده از سوی سازمان اموال تملیکی استان اقدام نماید.
همچنین مقرر شد جهت جلوگیری از رسوب کالاهای با ارزش کمتر از 10 میلیون ریال، پس از انقضای مدت 10 روز موضوع ماده 21 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز از تعزیرات حکومتی شهرستان محل کشف استعلام صورت گرفته و در صورت عدم ثبت اعتراض موضوع تبصره 1 ماده مذکور وفق مقررات اقدام شود.
در پایان جلسه بر تسریع در رسیدگی به پرونده های کالاهای قاچاق سریع الفساد و سلامت محور تاکید شد.