عاملان قاچاق پوشاک در گیلان بیش از ۳۴۷ میلیون ریال جریمه شدند

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان از جریمه ۳۴۷ میلیون و ۹۲۰ هزار ریالی عاملان قاچاق پوشاک در استان خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، «رضا قشلاقی» افزود: در بازرسی مشترک ماموران پلیس آگاهی ، بازرسی اصناف و نمایندگان تعزیرات حکومتی ، مقداری البسه خارجی قاچاق کشف شد که پس از بررسی این پرونده ، از 9 متهم ، تخلف هفت نفر مبنی بر نگهداری عرضه کالای قاچاق محرز شد.
وی اظهار کرد: شعب رسیدگی کننده به این پرونده، متخلفان را به ضبط کالا به نفع دولت و پرداخت جزای نقدی به مبلغ 347 میلیون و 920 هزار ریال در حق دولت محکوم کرد.
وی در ادامه به تشکیل سه هزار و 557 فقره پرونده تخلف نانوایی از ابتدای امسال تا کنون اشاره و اضافه کرد: از این تعداد ، سه هزار و 124 فقره منجر به صدور حکم قانونی شد.
قشلاقی بیشترین واحدهای متخلف را نانوایان با 569 فقره ، البسه فروشان با 413 فقره و تاکسی داران با 279 فقره پرونده تخلف اعلام کرد.
وی عمده تخلفات را در بخش نانوایان کم فروشی و عدم رعایت مقررات بهداشتی در واحدهای صنفی پوشاک ، گرانفروشی و عدم درج قیمت و رانندگان تاکسی را گرانفروشی عنوان کرد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان همچنین از انهدام 10 تن ماءالشعیر غیر استاندارد و تاریخ مصرف گذشته در استان خبر داد.
وی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، تصریح کرد: با کشف و نمونه برداری مقدار 10 تن نوشیدنی ماءالشعیر ساده و طعم دار و مشخص شدن عدم تطابق با استاندارد و انقضای تاریخ مصرف آن و بدلیل عدم قابلیت مصرف کالای مکشوفه برای مصارف انسانی و صنعتی، حکم به انهدام کالای کشف شده صادر شد.