کارگاه آموزشی کارشناسان حقوقی و قضایی ستاد مرکزی و کمیسیون‌های استانی برگزار شد؛

حقیقی: تسریع در رسیدگی به پرونده‌های قاچاق مسیر مبارزه را هموارتر می‌کند

اقتصاد پنهان – کارگاه توجیهی آموزشی کارشناسان حقوقی و قضایی ستاد مرکزی و کمیسیون‌های استانی یادواره شهید محسن حججی، طی روزهای شنبه و یکشنبه در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، حقیقی رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این کارگاه ضمن خیر مقدم و تقدیر از نمایندگان کمیسیون‌های استانی و اظهار امیدواری برای کارآمدی این دوره، گفت: مبارزه با قاچاق مقوله سخت و دشوار و از مسائل پر اهمیت در کشور است که در احیای اقتصاد مقاومتی نقش مهم و موثری دارد.
حقیقی با بیان اهمیت رسیدگی قضایی به پرونده‌های قاچاق، افزود: در صورت عدم توجه ویژه به این موضوع، فرآیند مبارزه کامل نمی‌شود و نقص در این مرحله، تاثیری منفی بر مراحل قبل از آن خواهد داشت.
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه جدیت در مبارزه و برخورد قاطع با قاچاق به هموارتر شدن این مسیر منجر می‌شود، خواستار تسریع در رسیدگی صحیح و دقیق به پرونده‌ها شد و گفت: باید به دور از اطاله دادرسی  با هر پرونده متناسب با موضوع آن پرونده برخورد شود.
شایان ذکر است در روز اول این کارگاه دکتر کریمی از اساتید علم حقوق، ضمن آموزش لایحه نویسی، نگارش حقوقی و شگردهای متن دفاع در دادگاه، به تشریح قوانین مرتبط با قاچاق کالا و ارز پرداخت.
روز دوم این کارگاه با توضیحات مدیران حقوقی و قضایی ستاد در خصوص پیگیری مصوبات کارگروه پرونده‌های ملی و مهم،‌ موارد مرتبط با تبصره 3 ماده 50 قانون، سازوکار مربوط به ماده 61، موارد مترتب بر مواد 50 و 47 پیگیری اجرای احکام، رسوب کالا و نحوه مکاتبات تشریح برنامه‌های حقوقی و قضایی ستاد مرکزی ادامه پیدا کرد.
در انتهای این دوره آموزشی برگزیدگان حقوقی و قضایی کمیسون‌های استانی معرفی شدند و از نمایندگان استان‌های اردبیل، سمنان، هرمزگان، مرکزی، بوشهر و کردستان با اهدای لوح، تقدیر شد.