رئیس اتاق اصناف سمنان خبر داد

آموزش ۱۶۰۰ نفر در زمینه مبارزه با قاچاق کالا در سمنان

اقتصاد پنهان- رئیس اتاق اصناف استان سمنان ضمن بیان اینکه فرهنگ‌سازی، پیشگیری و آموزش از جمله اقدامات مهمی است که در زمینه مبارزه با قاچاق باید انجام شود، گفت: در سال گذشته، یک هزار و ۶۰۰ نفر در خصوص مبارزه با قاچاق کالا در استان سمنان آموزش دیده اند.

به گزارش اقتصاد پنهان، علی‌اکبر صیادجو اذعان داشت: قاچاق باعث می‌شود تا اقتصاد مقاومتی تحقق پیدا نکند و طرح‌های حمایتی دولت از اصناف به نتیجه نرسد، این موضوع باعث بروز مشکلاتی در بازار کسب و کار شده است.
وی با بیان اینکه ساماندهی لازم در خصوص مبارزه قاچاق کالا و ارز در واحدهای صنفی استان سمنان در سال گذشته انجام شده است، ابراز داشت: مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید به‌صورت جدی انجام شود، چراکه این موضوع جزو اولویت‌های دولت است و باید در این خصوص فرهنگ‌سازی کرد، لذا در همین خصوص از سوی واحدهای صنفی با نصب شعارهایی با موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خرید محصولات ایرانی اقداماتی صورت گرفته است.
رئیس اتاق اصناف استان سمنان همچنین با بیان اینکه اصناف یکی از بزرگ‌ترین بخش‌های نظام اقتصادی کشور هستند که باید به آن توجه ویژه‌ای شود، خاطرنشان کرد: در راستای پیشگیری از قاچاق کالا و ارز، اتاق‌های اصناف در کنار دیگر مسؤولان و با همکاری مردم اقدامات خوبی انجام داده‌اند که امیدواریم شاهد نتایج و دستاوردهای خوبی در این راستا باشیم.
وی همکاری اتاق‌های اصناف را با کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز را موجب نظم بخشی به بازار عرضه و حمایت از صنوف اعلام نمود و بر اقدامات مشترک در راستای حمایت از بازار عرضه و اصناف تاکید کرد.