اجرای نصب سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان در سمنان

اقتصاد پنهان- سرپرست اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان سمنان از اقدامات اساسی در مدیریت حمل و نقل کالا و اجرای نصب سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، احسان منصور کیایی با اشاره به نقش تاثیرگذار حمل و نقل در مبارزه با قاچاق تصریح کرد: قاچاق، پدیده شوم و مخربی است که صدمات فراوانی بر پیکر اقتصاد کشور وارد و فعالیت اقتصاد رسمی و  سیاستهای کشور را تحت الشعاع قرار داده و دچار اختلال کرده است.
وی با بیان اینکه هماهنگی و جلب مشارکت نهادها و سازمان‌های متولی از اقدامات مهم در راستای جلوگیری و کاهش قاچاق است، خاطرنشان کرد: استان سمنان از استان‎های پیشرو در اعمال کنترل و نظارت بر حمل و نقل محموله های عبوری و خروجی بوده، بطوریکه با مساعدت دستگاه‌های اجرایی استان در شناسایی نقاط مستعد تولید بار و ساماندهی حمل کالا از این مبادی گام موثری در راستای مبارزه با قاچاق برداشته شده است.
منصور کیایی راهکار اساسی تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه حمل ونقل را مبارزه با قاچاق عنوان کرده و با اشاره به اقدامات اجرایی پیشگیرانه در این حوزه، ابراز داشت: یکی از اقدامات اساسی در کنترل حمل و نقل، جلوگیری از تضییع حقوق دولتی و پیشگیری از گسترش قاچاق، طرح شناسه‌دار کردن انبارها بوده که در این استان به‌صورت پایلوت اجرا و پس از طی مراحل آزمایشی در کل کشور تعمیم داده شد.
سرپرست اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان سمنان از اجرای نصب سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان «سپهتن» برای سواری‌های کرایه و تانکرهای حمل سوخت از ابتدای مهرماه خبر داد و تصریح کرد: ارتقاء بهره وری حمل و نقل عمومی در راستای برنامه های اقتصاد مقاومتی و همچنین افزایش ایمنی و ارتقاء سطح کنترل و پایش لحظه‌ای عملکرد ناوگان، از اهداف اصلی استفاده از این طرح است.

اخبار مرتبط