برگزاری جلسه کارگروه پیشگیری از قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده‌‍‌های نفتی در سمنان

اقتصاد پنهان- جلسه کارگروه پیشگیری از قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده‌‍‌های نفتی کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان در محل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه شاهرود برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، سبحان رجب پور مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان سمنان در این جلسه با بیان اهمیت پیگشیری از قاچاق و عرضه خارج از شبکه سوخت، یکی از مشکلات اقتصادی را پدیده شوم قاچاق دانست و تصریح کرد: پدیده قاچاق مشکلات اقتصادی را تشدید می کند، زیرا برنامه‌ریزی تولیدی و بازرگانی را با مشکل مواجه می سازد.
وی افزود: توزیع خارج از شبکه فرآورده ها نفتی ناهنجاری‌های اقتصادی را به دنبال دارد و سیاست های تجاری را خنثی می‌کند، لذا باید از توزیع خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی جلوگیری و راهکارهای پیشگیری آموزش داده شود.
در ادامه هاشمی جانشین دبیر و رئیس دبیرخانه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ضمن تقدیر از تلاش اعضا در خصوص کاهش قاچاق و عرضه خارج از شبکه سوخت، خواستار برخورد ویژه با اشخاص دارای سابقه در زمینه قاچاق و عرضه خارج از شبکه شد.
وی با اشاره به تنوع فعالیت‌های نفتی، گستردگی کار در فرآوری محصولات نفتی، به برگزاری کارگاه‌های آموزشی آشنایی با انواع فرآورده های نفتی و مشتقات آن‌ تاکید کرد و افزود: باید توزیع فرآورده‌ها برای مصرف کنندگان واقعی تسهیل شود.

اخبار مرتبط