بررسی طرح سامانه پنچره واحد خدمات و تخصیص سوخت به چاه های آب کشاورزی در استان مرکزی

اقتصاد پنهان- چهارمین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی به ریاست مدیرکل امنیتی و انتظامی و دبیر کمیسیون در محل استانداری مرکزی برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، چهارمین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی با حضور نمایندگان ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا وارز و وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.
در ابتدای جلسه دبیر کمیسیون گزارشی از عملکرد کمیسیون درباره طرح سامانه پنچره واحد خدمات و تخصیص سوخت به چاه‌های آب کشاورزی ارائه نمود.
سپس توکلی نماینده ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز مراحل اجرایی این طرح را تشریح کرد و به اتفاق نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی به سئوالات حاضرین پاسخ داد.
در پایان با توجه به توضیحات نماینده اداره کل دامپزشکی استان درباره تفاهم‌نامه برقراری ارتباط سیستمی سامانه‌های کنترل حمل و نقل بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و سازمان دامپزشکی کشور و طرح اتصال مجوزهای حمل و گواهی بهداشتی سازمان دامپزشکی به سامانه بارنامه برخط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، مقرر شد اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای قبل از صدور بارنامه برای محموله های دام و طیور ترتیبی اتخاذ نماید که از طریق سامانه مذکور مجوز حمل توسط اداره کل دامپزشکی استان صادر شود.
همچنین از این پس فرماندهی انتظامی استان در فرآیند اجرای این طرح نسبت به تشدید اقدامات کنترلی در محورهای مواصلاتی اقدام و در صورت برخورد با محموله های مشکوک با همکاری اداره کل دامپزشکی و مراجع رسیدگی کننده برابر مقررات اقدام می‌نمایند.