مرزبانی و سپاه پیشقراول مبارزه با قاچاق مشروبات الکلی

اقتصاد پنهان-معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی گفت: در راستای مبارزه با قاچاق کالاو مشروبات الکلی باید از مرزبانان به صورت سخت افزاری و نرم افزاری حمایت و پشتیبانی شود.

به گزارش اقتصاد پنهان، رادفر، در اولین نشست تخصصی مبارزه با قاچاق مشروبات الکلی که در سالن الغدیر ارومیه برگزار شد، گفت: آذربایجان غربی با 967 کیلومتر مرز مشترک با کشورهای ترکیه، نخجوان و اقلیم کردستان و شرایطی که در اقلیم کردستان عراق و ترکیه وجود دارد ماموریت مرزبانی را هم برای خود و هم برای دولت مقابل انجام می‌دهد.

وی افزود: به دلیل برخی مسائل و مشکلات حفاظت از مرزها دشوار بوده و نیاز است تا همه دستگاه‌های متولی بویژه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به حمایت و پشتیبانی از مرزبانان و سپاه برای انجام بهینه و کارآمد مرزبانی از مرزها بپردازند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی باقدردانی از زحمات مرزداران در حفاظت از مرزها گفت: علی رغم تلاش مرزبانان و نیروهای سپاه در مرزبانی از مرزها، خلاهایی وجود دارد که رقیبان از این خلاها برای پیشبرد اهداف شوم و سودجویانه خود در قاچاق کالا و مشروبات الکلی استفاده میکنند و برای جلوگیری از این سوءاستفاده‌ها و مبارزه با قاچاق همه عوامل باید دست به دست دهند.

جانشین رییس کمیسیون مبارزه با قاچاق استان با بیان اینکه  7 تا 8 کمپانی تولید مشروبات الکلی در آن سوی مرز و در اقلیم کردستان وجود دارد که به شدت از قاچاقچیان حمایت می‌کنند، اظهار داشت: در این راستا و برای مبارزه با قاچاق مشروبات الکلی باید از مرزبانان چه به صورت سخت افزاری و چه به صورت نرم افزاری حمایت و پشتیبانی شود تا با پشتکار بیشتر و بهتر به امر مرزبانی و مبارزه با قاچاق بپردازند.

رادفر اضافه کرد: نیروهای مرزبانی و سپاه به عنوان پیشانی نظام در مبارزه با قاچاق و عرضه مشروبات الکلی به شمار می روند لذا توجه ویژه ای به این نیروها و مرزبانان از سوی عوامل مرکزی باید صورت گیرد.

اولین نشست تخصصی مبارزه با قاچاق مشروبات الکلی شمال غرب کشور با حضور گلستانی زاده معاون برنامه‌ریزی، نظارت و هماهنگی اقتصادی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و اعضاء کارگروه مبارزه با قاچاق مشروبات الکلی  استان‌های آذربایجان شرقی، زنجان،کردستان، همدان و کرمانشاه به میزبانی آذربایجان غربی برگزار شد.