رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

طرح ساماندهی معابر کولبری به زودی تصویب می‌شود

اقتصاد پنهان- رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جلسه مشترک با استاندار و نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی از ارائه طرح ساماندهی معابر کولبری به دولت خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، جلسه بررسی مسائل و مشکلات استان کردستان در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور مسؤولان ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، استاندار و نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی و دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان برگزار شد.
حقیقی، رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن تقدیر از تلاش مسوولین استان کردستان در امر مبارزه با قاچاق، اظهار داشت: در خصوص مشکلات این استان با در نظر گرفتن مسائل قاچاق و کولبری، طرح ساماندهی معابر کولبری تقدیم دولت شده است.
وی با اشاره به اینکه طرح ساماندهی منطبق با شرایط استان‌ها آماده شده است، گفت: این طرح توسط این ستاد با همراهی وزارتخانه‌های کشور، امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت نهایی و به دولت ارائه شده و بزودی پس از ابلاغ اجرا خواهد شد.
حقیقی با بیان اینکه تأمین معیشت مرزنشینان، امنیت کشور و توسعه مناطق مرزی از اولویت‌های ستاد در طرح ساماندهی بوده است، افزود: جلوگیری از ورود کالا از مرزها راهکار مناسبی نیست، بلکه شرایط استان‌های مرزی باید ساماندهی شود.
رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز استفاده از فرصت‌های تجاری مناطق مرزی را فراتر از کولبری برشمرد و گفت: در حال حاضر حداکثر منافع از کولبری عاید قاچاقچی شده و میزان ناچیزی سهم کولبران می‌شود، در این طرح به گونه‌ای برنامه ریزی شده تا حداکثر منافع متوجه کولبر و معیشت مرزنشین شود.
در ابتدای این جلسه استاندار کردستان، نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی و دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان به بیان مسائل و مشکلات موجود در استان پرداختند و گزارشی از اقدامات خود در این حوزه را ارائه کردند.