تشریح نقش کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان گلستان در مبارزه با قاچاق

اقتصاد پنهان- جانشین دبیر و مسئول دبیرخانه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان، در اجتماع مدیران کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان، به تشریح ابعاد و تاثیرات قاچاق کالا و ارز پرداخت.

به گزارش اقتصاد پنهان، در این نشست که در مسجد گلشن شهرستان گرگان و با حضور بیش از 500 نفر از مدیران، رابطان و روحانیون مساجد استان برگزار شد، سیفی جانشین دبیر کمیسیون با اشاره به سخنان رهبرمعظم انقلاب در حمایت از تولیدات ملی و خرید کالای ایرانی، گفت: کانون‌های مساجد به دلیل نقش و جایگاه مهم مردمی، می‌توانند تاثیر مطلوب و بسزایی در گرایش اقشار مختلف به حمایت از کالای ایرانی و عدم خرید کالای قاچاق و انجام قاچاق داشته باشند.
وی قاچاق کالا را یکی از دلایل مهم بیکاری جوانان عنوان کرد و از اعضای حاضر در جلسه خواست نسبت به اطلاع‌رسانی با بیان شیوا و به‌کار بردن شیوه‌های هنری و دینی قشر متدین و جوانان و نوجوانان تحت پوشش را نسبت به اثرات منفی این پدیده شوم آگاه سازند.
سیفی در پایان ضمن اشاره به برخی اثرات قاچاق کالا در حوزه اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، آمادگی دبیرخانه این کمیسیون را برای همکاری با کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد اعلام کرد.