کشف ۵ میلیارد کالای قاچاق در قزوین

اقتصاد پنهان- فرمانده انتظامی استان قزوین از کشف انواع کالای قاچاق خارجی در عملیات مشترک پلیس آگاهی و امنیت عمومی استان به ارزش پنج میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی محمودی گفت: در راستای اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مقابله با فعالیت های مجرمانه نا امن کنندگان اقتصاد کشور، ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز و پلیس امنیت عمومی استان قزوین پس از رصد اطلاعاتی از فعالیت قاچاقچیان کالا از انتقال مقادیری کالای قاچاق از طریق یک دستگاه کامیون از محورهای مواصلاتی استان مطلع شدند.
این مقام ارشد انتظامی افزود: ماموران با هماهنگی دستگاه قضائی و استقرار در عوارضی آزاد راه قزوین – زنجان کامیون بنز حامل کالای قاچاق خارجی را شناسایی و متوقف کردند.
فرمانده انتظامی استان بیان کرد: در بازرسی انجام شده، دو هزار و 87 تخته پتو و حوله ، 300 هزار نخ سیگار خارجی و 12 هزار و 240 قلم دارو خارجی کمیاب کشف و در این خصوص یک متهم دستگیر شد.
سردار محمودی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش محموله کشف شده را 5 میلیارد ریال برآورد کرده اند، گفت: خودرو حامل بار قاچاق توقیف و متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.