توقیف محموله یک و نیم میلیاردی گوشی قاچاق در کرمانشاه

اقتصاد پنهان- جانشین فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه از توقیف محموله گوشی تلفن همراه به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال توسط پلیس آگاهی خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علیرضا مرزبانی اظهار کرد: عوامل مبارزه با قاچاق پلیس آگاهی استان کرمانشاه با اقدامات اطلاعاتی موفق شدند یک باند قاچاق کالا را که در شهرستان های مرزی استان کرمانشاه فعال شده بود، شناسایی کنند.
وی افزود: بر اساس تعقیب و مراقبت های صورت گرفته مشخص شد اعضای این باند یک محموله تلفن همراه قاچاق را از کشور عراق خریداری و روانه استان کرمانشاه کرده اند.
این مقام انتظامی تصریح کرد: بر همین اساس یک تیم عملیاتی از ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز با هماهنگی مقام قضائی به محور تردد قاچاقچیان در جاده سراب به کرمانشاه اعزام شدند و پس از چندین ساعت تحت کنترل قرار دادن محور، نهایتا خودروی مورد نظر را مشاهده و در عملیاتی ضربتی متوقف کردند.
سرهنگ مرزبانی گفت: در بازرسی دقیق از خودرو 98 دستگاه گوشی تلفن همراه فاقد هرگونه مدارک مثبته گمرکی و مجوز قانونی کشف شد که طبق اظهارات متهم، محموله از مرزهای غربی به مقصد استان های مرکزی کشور بارگیری شده بود.
وی با اشاره به اینکه ارزش کالای قاچاق مکشوفه یک میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد شده است، خاطرنشان کرد: در این راستا یک نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.