استاندار آذربایجان شرقی:

اجازه ورود کالای بی‌کیفیت و غیراستاندارد را نمی دهیم

اقتصاد پنهان- استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر ممنوعیت هر نوع فعالیت غیرمجاز در استان، گفت: باید سیاست‌هایی اتخاذ شود که هیچ‌کس، جرأت کار خلاف و غیرقانونی را نداشته باشد.

به گزارش اقتصاد پنهان، رئیس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم برخورد شدید و قانونی با واردکنندگان کالاهای بی هویت و قاچاق عنوان کرد: برخورد قانونی با متخلفین، باعث ناراحتی قاچاقچیان و رانت خواران خواهد شد، ولی مسئولان مربوطه باید عمل به قانون را اولویت اصلی خود قرار دهند چرا که در بحث قاچاق کالا، تولیدکنندگان و صنعتگران واقعی، متضرر می‌شوند.

وی با اشاره به اقدام معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در ارتباط با برچسب اصالت و سلامت کالا، ابراز کرد: این اقدام در وزارت بهداشت و درمان، حاکی از این است که با مدرن‌ترین و به‌روزترین روش‌ها می‌توان اقدامات مهمی را در ارتباط با سلامت مردم انجام داد و از سازمان صنعت، معدن و تجارت انتظار داریم که این تجربه موفق را در ارتباط با 11 قلم کالای وارداتی نیز اجرا کند.

وی اظهار کرد: در جهت رعایت حقوق مردم و حمایت از تولید داخلی و مردمی که به ما مسئولان اعتماد کرده‌اند نباید اجازه دهیم کالای بی‌کیفیت و غیراستاندارد و خطرناک برای سلامت مردم به کشور وارد شود.

جبارزاده تاکید کرد:ساماندهی سامانه جامع انبارها و ثبت آنها به منظور جلوگیری از قاچاق کالا ضروری است و باید تمامی ارگانهای مربوطه انبارهای تجاری خود را در سامانه ثبت کنند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به اهمیت مقابله با فعالیت صرافی های غیر مجاز در استان گفت:باید قبل از اینکه مشکلاتی مانند بانک‌های غیر مجاز ایجاد  شود و یا نظم بازار ارز به هم بخورد با صرافی های غیر مجاز برخورد کرد.