کشف ۲۰۰ تن گوشت قرمز قاچاق در هرمزگان

اقتصاد پنهان-سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از کشف ۲۰۰ تن گوشت قرمز توسط بازرسین اداره کل دامپزشکی در استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، قاسم خورشیدی، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص این محموله بزرگ گوشت قرمز که قاچاقچیان با جعل اسناد سعی در واردات آن به کشور را داشتند، اظهار داشت: به دنبال اقدامات اطلاعاتی انجام شده، بازرسین اداره کل دامپزشکی استان هرمزگان یک محموله 130 تنی گوشت قرمز قاچاق را کشف و پس از بررسی و تحقیقات میدانی یک بخش 70 تنی دیگر از این مجموعه را در نقطه‌ای دیگر شناسایی کردند که تا کنون مجموع کشفیات پرونده مزبور به 200 تن رسیده است.
وی با بیان اینکه این محموله‌ها با تلاش و هوشیاری ماموران نظارتی اداره کل دامپزشکی استان هرمزگان کشف شد، گفت: با توجه به شرایط نامناسب نگهداری، بسته‌بندی غیراستاندارد و همچنین تاریخ تولید مخدوش و احتمال زیاد فساد، در حال حاضر سردخانه‌های محل نگهداری این محموله پلمپ شده و احتمالا پس از طی مراحل قانونی معدوم خواهد شد.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه ارزش کشفیات مذکور بیش از 40 میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: این پرونده در تعزیرات حکومتی استان تحت رسیدگی قرار دارد و تحقیقات برای شناسایی محموله‌های احتمالی دیگر این پرونده ادامه دارد.