جلسه کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالای استان سمنان برگزار شد

اقتصاد پنهان- جلسه کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان با حضور اعضا در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، در ابتدای جلسه مهدی یحیایی رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به ارائه گزارش آخرین وضعیت طرح شناسه دار کردن انبارها و مراکز نگهداری کالا در استان سمنان پرداخت.
وی ضمن درخواست از دستگاه های عضو به‌منظور اطلاع رسانی به واحدهای زیرمجموعه جهت ثبت نام در سامانه جامع انبارها،  آخرین آمار ثبت نام در این سامانه را 14 هزار و 165 واحد اعلام کرد.
یحیایی در ادامه به ارائه گزارش عملکرد دوماهه کارگروه در امر مبارزه با قاچاق کالا و اولویت های کارگروه در سال جاری پرداخت.
در ادامه هاشمی جانشین دبیر و رئیس دبیرخانه کمیسیون برنامه ریزی، هماهمنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان ضمن اشاره به عملکرد موفق دولت یازدهم در مقایسه با دولت های سابق در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیان داشت: در سال 96 عملکرد دستگاه های دخیل در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز مورد بررسی قرار می گیرد. وی از دستگاه های عضو خواست ضمن اجرای برنامه ها، اقدامات و فعالیت های خود در زمینه مبارزه با قاچاق را به دبیرخانه کمیسیون منعکس نمایند.