برگزاری کمیته تخصصی پیشگیری و مبارزه با قاچاق فرآورده های سلامت محور سمنان

اقتصاد پنهان- جلسه کمیته تخصصی پیشگیری و مبارزه با قاچاق فرآورده های سلامت محور کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور اعضاء در محل سالن معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی سمنان برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، در این جلسه دکتر زینعلی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی سمنان، عملکرد کمیته تخصصی را در سال گذشته مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در بحث مقابله با قاچاق فرآورده های سلامت محور در سال جاری می بایست آموزش و فرهنگ سازی جهت عموم مردم مد نظر قرار گرفته و استفاده از پتانسیل مردمی بیش از پیش مورد استفاده قرار گیرد.                                      
در ادامه هاشمی جانشین دبیر و رئیس دبیرخانه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا وارز استان سمنان گفت: بهره وری کمیته تخصصی در سال گذشته نسبت به سال‌های قبل افزایش یافته و اقدامات کیفی تر و با تنوع و مطلولبیت بیشتری انجام شده است.
وی اولویتهای این کمیته برای سال جاری را تقدم بحث پیشگیری بر مبارزه، آموزش و اطلاع رسانی به عموم مردم و فرهنگ سازی، افزایش نظارتها بر سطح عرضه و به ویژه انبارهای نگه‌داری و پخش و نظارت بر فضای مجازی، مردمی کردن مبارزه با قاچاق، فعال کردن شهرستانها در بحث پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور  عنوان کرد.