توسط نیروی انتظامی صورت گرفت؛

کشف محموله های قاچاق میلیاردی در آذربایجان شرقی

اقتصاد پنهان- محموله های قاچاقی به ارزش بیش از دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در آذربایجان شرقی کشف و توقیف شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، ماموران نیروی انتظامی فرماندهی آذربایجان شرقی در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز موفق به کشف و ضبط محموله های قاچاقی به ارزش برآوردی دو میلیارد و 730 میلیون ریال شدند و چند نفر را نیز در ارتباط با این پرونده ها در شهرستان های ملکان و مراغه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ملکان در همین خصوص از توقیف سه خودروی حامل کالای قاچاق در این شهرستان خبر داد و گفت: ماموران حین کنترل خودروهای عبوری در یکی از محورهای مواصلاتی، به سه دستگاه خودرو به ظن حمل کالای قاچاق مشکوک شده و آنها را متوقف کردند.
سرهنگ سهراب شفقی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: در بازرسی از خودروهای توقیفی، 11 تن و 160 کیلو آرد و مقادیر زیادی کالای قاچاق دیگر کشف شد که برابر اعلام کارشناسان امر ارزش کالاهای مکشوفه یک میلیارد و 730 ریال برآورد شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان ملکان با اشاره به اینکه در این راستا سه دستگاه خودرو توقیف و چهار نفر متهم دستگیر شدند، تصریح کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضایی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان مراغه نیز با اشاره به توقیف محموله کالای قاچاق میلیاردی در این شهرستان گفت: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز ماموران مبارزه با کالای قاچاق در حین گشت زنی به سه دستگاه خودرو  مشکوک و آنها را متوقف کردند.
سرهنگ پاسدار رضا اصلانی فر در تشریح این خبر ادامه داد: ماموران در بازرسی از خودروهای مذکور تعداد 31 طاقه پرده حریری،700 ثوب انواع البسه، 400 کیلوگرم مغز گردو و 450 عدد انواع لوازم آرایشی و بهداشتی به ارزش تقریبی یک میلیارد ریال را کشف و در این رابطه چهار نفر دستگیر وخودروهای مربوطه نیز توقیف شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان مراغه با اشاره به اینکه برخورد با سودجویان و مقابله با قاچاقچیان به صورت مستمر در دستور کار پلیس این شهرستان قرار دارد، ازشهروندان درخواست کرددرصورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را سریعا با شماره تلفن و سامانه پیامکی 110 به پلیس اطلاع دهند.

منبع:مهر