استاندار آذربایجان شرقی:

مصرف کالای داخلی باید ارزش تلقی شود

اقتصاد پنهان-استاندار آذربایجان شرقی گفت: برخی از اصناف استان شعار "افتخار می‌کنم کالای ایرانی می‌فروشم" را انتخاب کرده‌اند که این شعار باید بسط و گسترش یافته و به عنوان یک ارزش در جامعه تلقی شود.

به گزارش اقتصاد پنهان، اسماعیل جبارزاده در آخرین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز آذربایجان شرقی، اظهار داشت: تولیدکنندگان داخلی باید از نظر کیفیت و قیمت تمام‌شده کالا قدرت رقابت با تولیدات خارجی را داشته باشند، چرا که مردم این دو عامل را در خرید کالا مد نظر قرار می‌دهند.
وی با بیان اینکه وجود کالای خارجی در بازار به معنی قاچاق نیست و بخشی از کالاها به صورت قانونی وارد کشور می‌شوند، افزود: مردم ما نشان داده‌اند که اگر کالای ایرانی از نظر کیفیت در حد کالای خارجی باشد، کالای ایرانی را ترجیح می‌دهند و این وظیفه بخش خصوصی است که در این خصوص تبلیغ و فرهنگ‌سازی کند.
جبارزاده با بیان اینکه نباید انتظار داشته باشیم همه کارها را دولت انجام دهد، گفت: دولت در بحث مبارزه با قاچاق و پیشگیری از آن وظیفه خود را انجام می‌دهد، اما فرهنگ‌سازی در خصوص استفاده از تولیدات داخلی به عهده خود تولیدکنندگان است.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در خط مقدم مبارزه با قاچاق قرار دارد، گفت: مبارزه با قاچاق کالا جزو وظایف مستمر مسئولان استان است و مدیریت استان نسبت به این موضوع اهتمام جدی دارد.