برخورد تعزیرات حکومتی بروجرد با متخلفان کالای قاچاق

رییس اداره تعزیرات حکومتی بروجرد گفت: تعزیرات حکومتی بروجرد با متخلفان کالای قاچاق برخورد جدی می‌کند.

به گزارش اقتصاد پنهان، «کیومرث حسن‌پور» در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شهرستان بروجرد با گلایه از رسانه‌ها در این خصوص، خواستار همکاری بیشتر رسانه‌های جمعی به خصوص صدا و سیما در خصوص شرایط کالاهای غیر مجاز و نحوه اجرای این قانون شد.
وی خاطر نشان کرد: پرونده‌های رسیده به اداره تعزیرات حکومتی در رابطه با متخلفان و افرادی که مبادرت به عرضه کالاهای قاچاق کرده‌اند، در اسرع وقت و با دقت کافی منجر به صدور رای می‌شوند.
این مسوول تاکید کرد: علاوه بر ضبط کالاهای قاچاق و جریمه‌های نقدی برای افراد متخلف، مجازات‌های دیگری نیز در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: این مجازات‌ها بر اساس شرایط و با رای مرجع ذی‌صلاح اعمال می‌شود.
رییس اداره تعزیرات حکومتی با اشاره به اینکه جهل به قانون، توجیهی بر عدم مجازات نیست، تصریح کرد: مواردی از قبیل تعلیق موقت، تعطیلی موقت یا دائم محل کسب، محرومیت از اشتغال به حرفه در یک تا پنج سال، ممنوعیت از خروج از کشور از یک تا پنج سال و مجازات‌های دیگری بر اساس نوع جرم و تخلف صورت گرفته، اعمال می‌شود.
حسن‌پور با اشاره به اینکه تهیه طومار و تحصن متخلفان یکی از رویه‌های رایج و اهرم‌های فشار به منظور جلوگیری از اجرای قانون است، تاکید کرد: مسئولان امر باید با قاطعیت در اجرای قانون در سطوح مختلف، با این رویه غلط برخورد کنند.