معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان خبر داد:

ابطال مجوز جایگاه‌های متخلف

اقتصاد پنهان- معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اگر جایگاهی مقررات قانونی عرضه مواد سوختی را رعایت نکند مجوز آن باطل و به متقاضی واجد شرایط دیگری واگذار می شود.

به گزارش اقتصاد پنهان، علی اصغر جمشید نژاد در نشست کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان با عرض تسلیت به مناسبت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: شرکت پخش فرآورده های نفتی براساس ساز و کار های قانونی با جایگاه داران متخلف عرضه مواد سوختی که عرضه غیر متعارف دارند برخورد جدی داشته باشد.
وی تاکید کرد: تمرکز نظارت بر جایگاه های عرضه موادسوختی به ویژه جایگاههای با عرضه غیر متعارف، بیشتر شود.
جمشید نژادبا بیان اینکه اگر جایگاهی مقررات قانونی عرضه مواد سوختی را رعایت نکند مجوز آن باطل و به متقاضی واجد شرایط دیگری واگذار می شود، گفت: توزیع کارت های آزاد بنزین باید در ساعات اداری انجام تا امکان نظارت بر این نوع کارتها به راحتی امکان پذیر باشد.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: متاسفانه در برخی از شهرستان های استان عرضه بنزین غیر متعارف انجام می شود که نیاز است شرکت پخش فرآورده های نفتی نظارت بیشتری بر جایگاه های عرضه مواد سوختی داشته باشد.
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: 25 میلیون لیتر بنزین در 9 ماهه امسال در سراوان مصرف شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 25 درصد رشد را نشان می دهد.
محمد شریف خالقی اظهار داشت: افزایش کارت های سوخت و قاچاق مواد سوختی در سراوان باعث افزایش میزان مصرف بنزین در این شهرستان شده است.
وی افزود: بر اساس پایش 18 ماهه 70 هزار کارت سوخت نفت سفید در سیستان و بلوچستان باطل شد که هیچ فردی تا کنون به این دلیل به شرکت پخش فرآورده های نفتی مراجعه نکرده است.