هفتمین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران برگزار شد

اقتصاد پنهان- هفتمین جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان به ریاست استاندار مازندران در محل سالن شماره ۲ استانداری برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، فلاح استاندار مازندران در این جلسه با اشاره به این که قاچاق کالا از بحث های مهم در استان است که با جدیت دنبال می شود، گفت: گرچه پدیده قاچاق به صورت سازمان یافته صورت می گیرد، لیکن روند مبارزه با آن در کشور با عزم راسخ در حال تسریع است.
وی با اعلام این که کشفیات کالای قاچاق در استان طی سال 95 نسبت به سال قبل 40 درصد افزایش داشته است، یاد آور شد: در مازندران ضمن تقویت روند مقابله و کشف کالای قاچاق، اولویت در این بخش با اجرای طرح های پیشگیرانه است.
استاندار مازندران، با تصریح بر این که مختصات فنی کالاها توسط مبادی ذی ربط مشخص شود و طی طرحی به عموم در این خصوص آموزش های لازم ارایه گردد تا مردم هنگام مواجهه با کالا، توان تشخیص کالای استاندارد و مجاز را از قاچاق داشته باشند، بر تداوم اطلاع رسانی ها در حوزه های مختلف مبارزه با قاچاق کالا تاکید کرد. 
در این ادامه جلسه طرح اجرای سامانه انبارها، اجرای طرح کنترل معابر و محورهای مواصلاتی استان پس از تأیید شورای تأمین، اجرای طرح نظارت بر ارسال محوله های حمل و نقل و باربری  توسط  اداره کل پست و اجرای طرح صدور پروانه  برای چاههای آب کشاورزی فاقد پروانه استان با همکاری دستگاه های ذیربط، مورد تصویب قرار گرفت.