همایش آموزشی اتحادیه های صنفی در طرقبه شاندیز برگزار شد

اقتصاد پنهان- کارگاه آموزشی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ویژه اعضای هیئت مدیره اتحادیه ها و اعضای صنف اتحادیه خرازی، پوشاک و لوازم التحریر شهرستان طرقبه شاندیز به تعداد ۵۰۰ نفر و جمعی از مدیران و نمایندگان دستگاههای استانی، در محل هتل ثامن برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، در ابتدا سید حسن حسینی فرماندار و رئیس کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان طرقبه شاندیز در خصوص موقعیت جغرافیایی و جاذبه های اقتصادی، گردشگری آن با توجه به همجواری با شهر مقدس مشهد که سالانه پذیرای میلیونها زائر می باشد، توضیحاتی ارائه کرد و گفت: با توجه به اطلاع رسانی انجام شده کسبه شهرستان از خرید و فروش کالاهای قاچاق خودداری نموده و به لحاظ کثرت واحدهای صنفی مختلف، ترویج خرید کالاهای ایرانی و برخورد با کالاهای قاچاق به ویژه کالاهای سلامت محور جزء اهداف و برنامه های اصلی دستگاههای عضو کمیسیون شهرستان است.
وی با اشاره به انجام منظم گشت های مشترک و بازرسی ها توسط دستگاههای مسئول از سطح  عرضه، افزود: با هدف حمایت از تولید ملی، اشتغال، اقتصاد و فرهنگ، مصمم و مقید به برخورد جدی با ارائه هر گونه کالای قاچاق درسطح شهرستان هستیم.
در ادامه محمد ابراهیم افشاری دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در خصوص سیاست ها، اهداف و برنامه های ستاد مرکزی و کمیسیونهای استانی در برخورد با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز و ساختار تشکیلات آن توضیحاتی ارائه کرد و گفت: امروزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز وظیفه دولت به تنهایی نیست بلکه بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری مد ظله العالی بر همه مردم واجب است که با این پدیده شوم مبارزه نمایند .
دبیر کمیسیون استان خراسان رضوی افزود: اگر به موضوع قاچاق ریشه ای و جدی نگاه کنیم امروزه خانواده ای نیست که دچار مشکل بیکاری نباشد، چون قاچاق مقدمه بیکاری و بیکاری مقدمه ای برای مشکلات بعدی و بخشی از ناهنجاری های اجتماعی است که علاوه بر آسیب های اقتصادی آن به لحاظ بهداشتی استفاده از کالاهای سلامت محور از جمله اقلام خوراکی، آشامیدنی، محصولات آرایشی بهداشتی، دارو، مکمل های ورزشی و... تهدیدی برای سلامت جامعه می باشد .