کشف و انهدام شبکه بزرگ قاچاق تلفن همراه در کرمان

اقتصاد پنهان- سالاری، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از کشف وانهدام شبکه بزرگ قاچاق تلفن همراه و توقیف سه هزار دستگاه گوشی گران‌قیمت در کرمان خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، سالاری در تشریح جزئیات این خبر اظهارکرد: با توجه به تاکیدات مقام  معظم رهبری مبنی بر ضربه به باندهای اصلی قاچاق کالا ماموران اداره کل اطلاعات استان کرمان پس از چندین ماه کار اطلاعاتی و عملیاتی دقیق بر روی یکی از باندهای بزرگ و گسترده  شبکه ورود و توزیع گوشی های قاچاق در داخل کشور که به صورت سازمان یافته این اقلام را از خارج از کشور وارد و در داخل توزیع می‌کردند، موفق شدند اعضای اصلی و محوری این باند را که در حال دپو و حمل کالاهای قاچاق بودند دستگیر کنند ومحموله های قاچاق قبل از پخش کشف و توقیف شد.
این مقام قضایی در استان کرمان در خصوص نحوه فعالیت اعضای این باند گفت: این شبکه از طریق حواله های صادره از سوی صرافی های داخلی ارز را به خارج از کشور منتقل و از طریق ایادی خود در کشورهای حوزه خلیج فارس گوشی را خریداری و به وسیله شبکه قاچاق به کشور وارد و سپس توزیع می کردند.
وی افزود: تاکنون سه هزار دستگاه انواع تلفن همراه از متهمان کشف و ضبط شده است، همچنین 4  نفر از اعضای اصلی ومحوری باند دستگیر و در بازداشت به سر می برند.
سالاری در ادامه بیان کرد: با توجه به گستردگی فعالیت این باند چندین حساب از نامبردگان که میلیاردها تومان موجودی دارد، کشف و توقیف شده است.
دادستان عمومی و انقلاب کرمان اضافه کرد: با تلاش ومجاهدت سربازان امام زمان (عج) و تمرکز صورت گرفته بر روی باندهای کلان قاچاق، این بستر و محیط برای مجرمین ومخلان اقتصادی نا امن وغیر مطمئن خواهد شد.