کشف بیش از ۱۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در خراسان رضوی

اقتصاد پنهان- پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز و بازرسین سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی طی عمیلیات های مختلف موفق به کشف انواع کالاهای قاچاق از قبیل انواع مشروبات الکلی خارجی، فرآورده های نفتی، کالاهای دخانی، تجهیزات دریافت از ماهواره، پارچه خارجی، خشکبار، باطری خارجی و پهباد فاقد دوربین شدند.

به گزارش اقتصاد پنهان، نیروهای پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی حین کنترل محورهای مواصلاتی از یک‌دستگاه خودرو وانت حامل کمپرسور گاز، تعداد 268 قوطی و 506 بطری انواع مشروبات الکلی خارجی که در داخل کمپرسور جاسازی شده بود کشف نمودند.
ارزش این محموله 756 میلیون ریال برآورد شده و در این رابطه 2 نفر عاملین قاچاق مشروبات الکلی دستگیر و به مراجع ذیصلاح تحویل شدند .
همچنین 221 هزار لیتر انواع فرآورده های نفتی خارج از شبکه توزیع توسط نیروهای پلیس مبارزه با قاچاق این استان از یک واحد تولیدی در مشهد به ارزش 2 میلیارد و 750 میلیون ریال کشف و ضبط شد.
این محموله در یک دستگاه خودرو مخزن دار و مخازن موجود در محل شرکت نگهداری می شد.
این شرکت در دو مرحله دیگر نیز سابقه قاچاق سوخت داشته است .
در عملیاتی دیگر پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان موفق به شناسائی باند قاچاق کالاهای دخانی و کشف 117 کارتن، بالغ بر 58 هزار پاکت انواع سیگارت خارجی به مارکهای اسی ، مارلبر، سناتور و ... شد .
ارزش محموله کشف شده از باند مذکور یک میلیارد و 600 میلیون ریال اعلام و در این ارتباط دو دستگاه خودرو توقیف شد. 
با شناسائی یک باند قاچاق تجهیزات دریافت از ماهواره در شهر مشهد نیز 278 دستگاه رسیور نو و مستعمل، 56 عدد سوئیچر، 52 عدد ال ان بی، 37 عدد دیش و پایه گردان و 5 دستگاه فایندر به همراه 45 دستگاه کنترل مربوطه جمعا به ارزش 915 میلیون ریال کشف و ضبط شد.
در این رابطه دو دستگاه خودرو توقیف و دو نفر اعضاء باند توسط نیروهای پلیس مبارزه با قاچاق دستگیر شدند .
همچنین مأمورین اداره مبارزه با قاچاق کالا با انجام کار اطلاعاتی و بهره گیری از منابع و مخبرین، فردی که در امر تهیه و توزیع پارچه خارجی قاچاق فعالیت گسترده داشت شناسایی و از محل انبار دپوی کالاها در خیابان امام رضا (ع) مشهد، مقدار 2 هزار و 275 متر انواع پارچه خارجی قاچاق به ارزش 341 میلیون و 250 هزار ریال کشف نمایند .
متهم که پارچه های قاچاق را از استان سیستان و بلوچستان با جاسازی در زیر بار مجاز خودروهای سنگین به مشهد منتقل می نمود، به همراه پرونده متشکله در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت .
تیمهای عملیاتی مذکور از یک باب انبار محل نگهداری خشکبار قاچاق نیز، مقدار 41 هزار و 900 کیلوگرم تخمه هندوانه، 750 کیلوگرم زیره خارجی و 6 هزار و 500 کیلوگرم کنجد خارجی جمعاً به ارزش 3 میلیارد و 400 میلیون ریال کشف و متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی تحویل شد.
در پی کسب اخبار و اطلاعات واصله  مبنی بر دپوی باطری خارجی در یک واحد مسکونی واقع در شهر مشهد نیز مأمورین پس از اطمینان از وجود کالای قاچاق در محل با هماهنگی مقام قضائی و با همکاری بازرسان سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان همزمان با تخلیه باطری از یک دستگاه خودروی پیکان وانت ، در بازرسی از محل تعداد 141 عدد  باطری خارجی به ارزش 275 میلیون ریال کشف و پرونده به همراه متهم به تعزیرات حکومتی تحویل شد.
همچنین بازرسین سازمان صنعت ، معدن و تجارت موفق شدند از دو واحد صنفی جمعاً 11 دستگاه پهباد فاقد دوربین کشف و به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان تحویل دهند .