برگزاری جلسه پیشگیری و مبارزه با قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده های نفتی استان سمنان

اقتصاد پنهان- جلسه کارگروه اصلی پیشگیری و مبارزه با قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده های نفتی استان به ریاست اسلامی­ راد دبیر کمیسیون برنامه­ ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان در محل سالن کوثر برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، دبیر کمیسیون برنامه­ ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان اقدامات صورت گرفته دستگاه های متولی در حیطه مبارزه با قاچاق خصوصاً قاچاق سوخت را مهم دانستن و گفت: با توجه به فصل سرما و افزایش میزان درخواستهای سوخت باید به گونه ای اقدام نماییم تا مراحل دریافت سوخت را تسهیل و موجبات نارضایتی و سردرگمی مردم نگردد.
در ادامه جلسه دبیر کمیسیون استان ضمن تشریح اقدامات بعمل آمده در مبارزه با قاچاق فرآورده های نفتی در استان اظهار داشت: برگزاری جلسات کارگروه فرعی سوخت، کارگاه های آموزشی و توجیهی سازمانهای متولی و بازدیدها و بازرسی های میدانی، بررسی وضعیت تولیدات شرکتها و کارخانجات استفاده کننده سوخت باعث شده است که میزان قاچاق و یا عرضه خارج از شبکه فرآورده های نفتی در استان کاهش چشمگیر و کشفیات افزایش قابل توجهی  داشته باشد.
سپس آقای هاشمی جانشین دبیر و رئیس دبیرخانه کمیسیون استان گزارش کاملی از فعالیتهای کارگروه فرعی مبارزه با قاچاق فرآورده های نفتی را ارائه داد و گفت: با عنایت به اینکه بیشترین حجم قاچاق ورودی فرآورده های نفتی، خارج از استان می باشد با تلاش و تعامل بین دستگاهی کنترلهای بسیار خوبی صورت گرفته است.
وی ادامه داد: از اقدامات مناسبی که با همکاری تمامی دستگاه های متولی در استان صورت پذیرفته گازرسانی به شهرکهای صنعتی است که با مشارکت خوب واحدهای صنعتی نیز در حال انجام است و طرح تشدید مبارزه با قاچاق سوخت و افزایش نظارت بر مصرف کنندگان عمده در استان آثار مطلوبی داشته است.
در ادامه اعضاء حاضر در جلسه به بیان نظرات و پیشنهادات پرداختند و پیرامون موضوعاتی همچون گازرسانی به مرغداریها و تخصیص سهمیه فرآورده های نفتی به واحدهای بخش کشاورزی استان،نحوه کشف و رسیدگی به پرونده های سوخت و غیره مباحثی مطرح و مشکلات دستگاه­ها مورد بررسی قرار گرفت.