جلسه پیشگیری و مبارزه با کالای قاچاق در فضای مجازی در استان فارس برگزار شد

اقتصاد پنهان- جلسه راه کارهای پیشگیری و مبارزه با فروش کالاهای قاچاق در فضای مجازی به ریاست دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان فارس با حضور رئیس پلیس فتا، نمایندگان دادگستری، اداره اطلاعات، سپاه فجر، صنعت، معدن و تجارت، صدا و سیما، ارشاد و فرهنگ اسلامی استان و دیگر اعضاء برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، در این جلسه که نحوه فعالیت فروش کالاهای قاچاق در فضای مجازی، راه‌کارها و پیشنهادات مورد بررسی قرار گرفت، احمدی زاده به نظارت بر فعالیت شرکت‌های بازاریابی و شبکه ای تاکید نمود و افزود: فعالیت این شرکت‌ها می‌بایست متناسب با دستورالعمل‌های ابلاغی صورت پذیرد.
مدیرکل امنیتی و انتظامی استان با اشاره به اینکه دستورالعمل ویژه‌ای به منظور پیشگیری از عرضه کالاهای قاچاق در فضای مجازی در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حال تدوین است، افزود: ساز و کار دستورالعمل به نحوی تبیین خواهد شد که امکان عرضه کالاهای قاچاق در فروشگاه های اینترنتی محدودتر شود.
وی بیان کرد: تمرکز دستگاه های امنیتی و انتظامی می بایست بر شناسایی فروشگاه ها و شبکه های مجازی که اقدام به فروش کالاهای سلامت محور خصوصا دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی می کنند، باشد.
در ادامه جلسه اعضای جلسه به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند و مصوباتی جهت اجراء به تصویب رسید.