ظرفیت‌های اقتصادی و گردشگری ناشناخته چابهار

اقتصاد پنهان- دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سیستان و بلوچستان از دستاوردهای سفر رییس ستاد مرکزی مبارزه باقاچاق کالا و ارز در چابهار خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، خالقی اظهار داشت:به منظور شناسایی بهتر ظرفیتهای اقتصادی مرزی اعم از دریایی وخشکی،اشتغال،توسعه تولید ثروت با استفاده از توان گردشگری و اکوتوریسم در حوزه شهرستان چابهارو  منطقه ازاد تجاری و تسهیل و روانسازی صادرات و واردات ازمسولین کشوری دعوت بعمل آمد که این سفر دستاوردهای مهمی نیز در برداشت .
وی افزود: موضوعات مهمی از جمله بررسی ظرفیت های اشتغال در منطقه آزاد  چابهار، بازدید از طرح توسعه بندر شهید بهشتی و ظرفیت های تخیله و بارگیری انواع کالا به کشور،گردشگری وبررسی مشکلات معیشتی مرزنشینان و کوله بران معابر مرزی  مورد توجه آقای حقیقی ریاست ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز  و هیئت همراه  ایشان قرارگرفت .
خالقی ادامه داد: طبق نظر رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا وارز، بسیاری از ظرفیت های اقتصادی و گردشگری این منطقه ناشناخته مانده است که میتوان با برنامه ریزی اصولی و هدفمند  و تبیین ظرفیت های آن، از جمله سواحل زیبای این منطقه بعنوان قطب گردشگری شرق کشور زمینه اشتغال مولد را فراهم کرد.
دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یادآور شد: شناسایی و تاکید بر رفع مشکلات نظارتی در منطقه آزاد تجاری چابهار بر روی کالاهای ورودی و خروجی  به منطقه و بر فعالیت سالم کوله بران در استان و نیز نظارت مبنی بر عدم سوء استفاده از انان توسط باند های قاچاق کالا و ارز موضوعاتی بود که حقیقی در این سفر به آن تاکید نمود.