کشف بیش از ۱۹ میلیارد ریال کالای قاچاق در خراسان رضوی

اقتصاد پنهان- پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی موفق به کشف حدود ۱۹ میلیارد و ۳۴۲ میلیون و ۲۷۴ هزار ریال انواع کالاهای قاچاق در این استان شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، تیمهای عملیاتی پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز فرماندهی انتظامی استان موفق شدند طی دو عملیات جداگانه از دو دستگاه خودروی سمند و نیسان جمعاً تعداد 526 بطر انواع مشروبات الکلی خارجی که به ترتیب در زیر صندلی عقب و زیر بار پتو و پارچه های ایرانی جاسازی شده بود، کشف نمایند .
ارزش محموله های مکشوفه 965 میلیون ریال برآورد شده و راننده خودور سمند به انتقال 236 بطر انواع مشروبات الکلی خارجی به شیوه فوق در دو مرحله دیگر نیز اعتراف نموده است .
متهمین دستگیر شده با شگردی خاص و تحت عنوان دوره گرد با خودروی نیسان در حالی که بلندگوی دستی همراه داشتند از استانهای غربی مشروبات را بارگیری و به مشهد انتقال داده اند .

طی عملیات دیگری ماموران از انباری در یک منزل مسکونی در شهر مشهد که به دپوی پارچه های خارجی قاچاق اختصاص یافته بود 2 هزار و 275 متر پارچه خارجی قاچاق به ارزش 342 میلیون ریال کشف شد .
کالای قاچاق مکشوفه با جاسازی در زیر بار خودروهای سنگین از استان سیستان  و بلوچستان به مشهد انتقال یافته بود .

همچنین دهمین مرحله طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا با اولویت مقابله با قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده های نفتی در آذر ماه سالجاری توسط پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان و با همکاری رؤسای پلیس های تخصصی و فرماندهان انتظامی شهرستانها به مرحله اجرا گذاشته شد که در نتیجه مقدار یک هزار و 300 بطر و قوطی انواع مشروبات الکلی خارجی قاچاق، 9 لیتر مشروبات الکلی دست ساز، 817 پاکت سیگارت خارجی، 26 هزار و 342 عدد لوازم آرایشی و بهداشتی، 2 هزار و 410 ثوب البسه خارجی، 3 هزار و 200 کیلوگرم چای خارجی، 163 تن مواد غذائی که بخش عمده آن را برنج تشکیل می دهد، 11 هزار و 582 متر پارچه خارجی، سی هزار لامپ خارجی، 403 تخته پتوی خارجی، 11 هزار و 506 دلار آمریکائی و مقادیر نسبتاً زیادی کالاهای متفرقه دیگر جمعاً به ارزش 17 میلیارد و 106 میلیون و 274 هزار ریال کشف شد .
در اجرای این طرح 61 نفر دستگیر، 23 دستگاه خودرو توقیف و 2 باند قاچاق کالا متلاشی شدند .

 آمار کشفیات فرآورده های نفتی کشف شده شامل 443 هزار و 500 لیتر گازوئیل، 8 هزار و 440 لیتر نفت سفید، 12 عدد باک و مخزن و 24 هزار و 600 لیتر هیدروکربن به ارزش 929 میلیون ریال اعلام گردیده که در این رابطه 16 نفر دستگیر و به مراجع ذیصللاح معرفی شده اند .