حضور کمیسیون مبارزه با قاچاق استان خراسان رضوی در نمایشگاه پژوهش و فناوری مشهد

اقتصاد پنهان- هفدهمین نمایشگاه پژوهش و فن آوری همزمان با هفته پژوهش با محوریت دانشگاه آزاد اسلامی و همکاری جمعی از دستگاه های اجرایی، دانشگاه ها و مراکز علمی پژوهشی، شرکت های دانش بنیان و شهرداری مشهد در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد با حضور استاندار خراسان رضوی، مسئولین و روسای مراکز علمی و پژوهشی افتتاح و برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خراسان رضوی نیز برای دومین سال پیاپی با شرکت در این نمایشگاه به تجهیز غرفه اختصاصی با محوریت موضوعات پژوهشی پرداخت.
کمیسیون به ارائه بیش از 30 عنوان مطالب فرهنگی و پژوهشهای صورت گرفته در حوزه پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاو ارز، معرفی برخی از کالاهای قاچاق مکشوفه در ویترین های نمایشی و معرفی ساختار سازمانی کمیسیون استان پرداخت.
همچنین با ارائه حدود 100 عنوان اولویت های پژوهشی در حوزه قاچاق کالاو ارز و فراخوان دریافت مقالات به غرفه های موجود در نمایشگاه پرداخته شد.
در این نمایشگاه توزیع بروشورها و کتب آموزشی با عنوان معرفی پدیده شوم قاچاق کالا و ارز و نصب بنرهای اطلاع رسانی در خصوص نحوه استعلام گیری کالاهای سلامت محور انجام پذیرفت.
در حاشیه نیز پخش کلیپ، اینفوگرافی، فیلم، موشن گرافی با موضوع تقبیح استفاده از کالاهای قاچاق و تشویق به استفاده از محصولات داخلی در جهت حمایت از تولید صورت گرفت.
شایان ذکر است آقایان قربانی مشاور پژوهشی و برنامه ریزی استاندار خراسان رضوی و ارکانی مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی مشهد و تعدادی از مدیران و روسای دانشگاهها و دانشکده ها از غرفه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خراسان رضوی بازدید کردند.