سومین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قم برگزار شد

اقتصاد پنهان- سومین جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قم به ریاست مهندس صادقی استاندار قم برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان،  صادقی استاندار و رئیس کمیسیون استان قم با اشاره به هزینه های بالای مقابله با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت : باید انگیزه های قاچاق کالا مورد بررسی قرار گرفته و در زمینه ی پیشگیری کار کارشناسی انجام شود.
وی طی سخنانی اهمیت مقابله با قاچاق کالا و ارز را در راستای رونق تولید و ایجاد اشتغال مورد تاکید قرار داد.
رئیس کمیسیون استان قم با اشاره به کاهش پرونده های قاچاق خرد کالا و افزایش 27 درصدی کشف فرصت ها و تهدیدهای خاص خود را دارند ادامه داد: نباید به صورت یک بعدی به این مسئله نگریسته شود.
استاندار قم با بیان اینکه نباید در زمنیه مبارزه با قاچاق کالا مردم را با چالش مواجه کنیم، اظهار داشت : باید نظارت و جدیت را توام بادقت در دستور کار داشته باشیم.
ایشان با اشاره به اینکه نزدیک به 8 هزار کیلومتر مرز داریم که همین مسئله موجب پیچیدگی مبارزه با قاچاق کالا شده است، افزود: باید انگزه ی قاچاق را مورد توجه قرار دهیم و این مسئله نیازمند کار دقیق کارشناسی است.
نماینده عالی دولت در استان خاطر نشان کرد : هر چه بیشتر در مسئله ی پیشگیری عمل کنیم ، هزینه های مقابله با قاچاق کالا کاهش خواهد یافت.
همچنین امیری دبیر کمیسیون استان قم در خصوص اجرای طرح تشدید مقابله با قاچاق کالا در سطح عرضه توضیحاتی ارائه و نمایندگان اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص اجرای طرح در استان ارائه نمودند.
خاطر نشان می شود در ابتدای جلسه مدیران و نمایندگان اداره کل تعزیرات حکومتی، رئیس پلیس آگاهی، اداره کل دادگستری، دانشگاه علوم پزشکی قم، سازمان صنعت، معدن و تجارت و سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان تهران گرازشی از فعالیت های خود در مقابله با قاچاق کالا و ارز ارائه نمودند.