پنجمین نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز برگزار شد

اقتصاد پنهان- پنجمین نشست کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و جانشین رییس کمیسیون در سالن شهدای البرز استانداری برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، علی اکبر زارعی نژاد در نشست کمیسیون مبارزه باقاچاق کالا و ارز در استان البرز، گفت: یکی از راهبردهای و اهداف کلان مبارزه با پدیده قاچاق کالا و ارز برنامه ریزی هدفمند و مستمر از پیش از مبادی ورودی حوزه سرزمینی، حمل و نقل، دپو و سطح عرضه است .
وی ادامه داد: دیدگاه کمیسیون بهره گیری از تمامی ظرفیت های دستگاه‌های استانی در راستای هم افزایی، همگرائی و پیشگیری از اقدامات جزیره ای در اجرا ء برنامه های تبینی در حوزه های پیشگیرانه، مبارزه ای و فرهنگی است.
زارعی نژاد گفت: امروز در جهت حمایت هرچه بیشتر از تولید و بهبود چرخه اقتصادی کشور درصدد هستیم تا با مبارزه قاچاق کالا گام‌های موثری برداریم. در این راستا طرح‌های نظارتی و عملیاتی بسیاری به منظور کاهش حجم قاچاق کالا، شفاف سازی گردش کالای خارجی و مبارزه جدی با قاچاق سازمان یافته و پاکسازی مصادیق  قاچاق  و ویترین های شهری جزء هدف گذاری های کمیسیون است.
وی خاطرنشان کرد: حجم اقدامات و زحمات دستگاههای عضو در بحث مبارزه  قابل بیان نمی باشد لیکن در ارزیابی ستادمرکزی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کاهش حجم قاچاق و .... جزء استانهای  برتر می باشد. کاهش 15% قاچاق در پایان سال جاری یکی از اهداف کمیسیون می باشد که با هدف گذاریهای انجام شده و صورت گرفته در اول سال طبق آمارهای دریافتی محقق شده است.
این مسئول اظهار کرد: با نشست‌های کارگاهی تلاش شده تا دستگاه‌های اجرایی هرچه بیشتر با ابعاد این پدیده مخرب اقتصادی آشنا شوند و بسترسازی های لازم صورت گرفته است.
زارعی نژاد ادامه داد: براساس بررسی ها ارزش کشفیات کالاهای قاچاق هشت ماهه گذشته در استان البرز حدود 565 میلیارد ریال است که مصوباتی را برای مبارزه هرچه بیشتر با این پدیده داشته ایم.که درمقایسه با هشت ماهه سال 94 بیانگر رشد 82درصدی به لحاظ ارزش کشفیات می باشد.
وی اضافه کرد: قرارگاه عملیاتی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز در جهت حمایت از تولید با برگزاری نشست های مختلف درصدد کاهش و مقابله با پدیده قاچاق کالا است.