کشف بیش از ۸۰۰ هزار نخ سیگار قاچاق در استان سمنان

اقتصاد پنهان- فرمانده نیروی انتظامی استان سمنان از کشف ۸۲۴ هزار نخ سیگار قاچاق در این استان خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، سردار سرتیپ روح الامین قاسمی درباره آخرین وضعیت مبارزه با قاچاق در استان، توضیح داد: معتقدیم که قاچاق کالا یک ضربه اساسی به پیکره اقتصاد کشور می زند لذا شناسایی و انهدام شبکه های حمل و نقل و توزیع کالای قاچاق در زمره اقدامات نیروی انتظامی استان سمنان طی سال جاری قرار دارد.
وی افزود: یکی از سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی در تبیین اقتصاد مقاومتی، مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که می تواند باعث کاهش تولید داخل، بیکاری و در نتیجه معضلات اجتماعی باشد لیکن باید در راستای مقابله با این پدیده شوم اقدامات تامینی و نظارتی را در دستور کار قرار داده ایم.
فرمانده نیروی انتظامی استان سمنان گفت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا از ابتدای سال جاری تا کنون هفت میلیارد و 211میلیون تومان کالاهی قاچاق از 350قاچاقچی کشف و ضبط شده است.
قاسمی رشد میزان کشفیات قاچاق کالا و ارز در سال جاری نسبت به مدت هفت ماهه سال گذشته را 95درصد ذکر کرد و بیان داد: این نشان از عزم جدی ناجا در مقابله با پدیده شوم قاچاق است.
وی افزود: نیروی انتظامی خود را سرباز ولایت و نظام مقدس جمهوری اسلامی می داند لذا مبارزه با قاچاقچیان ماموریت مهم پلیس به منظور اجرای اقتصاد مقاومتی قلمداد می شود و پلیس در این میدان از تمام ظرفیت های خود استفاده خواهد کرد.
فرمانده نیروی انتظامی استان سمنان همچنین از کشف 824 هزار نخ سیگار قاچاق خبر داد و گفت: این میزان سیگار از خودروی کامیون در مسیر دامغان-سمنان کشف و ضبط شد.
قاسمی افزود: این محموله 130 میلیون تومانی توسط چهار قاچاقچی حرفه ای کالا در تبریز بارگیری شده بود که هم اکنون عاملان در بازداشت به سر می برند.