استاندار کردستان: قاچاق پایه‌های اقتصادی کشور را با سست می‌کند

اقتصاد پنهان- استاندار کردستان گفت: قاچاق کالا و ارز به اقتصاد کشور آسیب خواهد رساند و پایه‌های اقتصادی هر کشوری را با سستی مواجه می کند.

به گزارش اقتصاد پنهان، عبدالمحمد زاهدی در دهمین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، گفت: قاچاق کالا و ارز به اقتصاد کشور آسیب خواهد رساند و پایه‌های اقتصادی هر کشوری را سست خواهد کرد.
زاهدی افزود: در دستگاه های مربوط به مبارزه با قاچاق کالا به صورت جدی تلاش های صورت گرفته و تلاش داریم که از ورود کالا هایی که با سلامت شهروندان سر و کار دارد از جمله مواد غذایی، دارویی و آرایشی به طور کامل مبارزه شود.
وی با اشاره به اینکه کالا های ممنوعه از جمله انواع مشروبات نیاز به ساماندهی جدی دستگاه های متولی است، گفت: با این نوع کالاها باید با جدیت برخورد شود چرا که ورود این نوع کالاها سبب مشکلات فراوانی خواهد شد.
استاندار کردستان اظهار داشت: امیدواریم برای ساماندهی مردمان مرز نشین و کول بران در راستای حرکت قانونی راهی برای اشتغال آنان در نظر گرفته شود.
زاهدی افزود: باید از کسانی به صورت قانونی مبادله کالا را انجام می دهند حمایت شود و از کسانی که خارج از چارچوب عمل می‌کنند به خصوص در مورد کالاهای ممنوعه برخورد جدی صورت گیرد.