کشف یک‌میلیون قلم لوازم آرایشی قاچاق در کردستان

اقتصاد پنهان- دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان از کشف و ضبط بیش از یک‌میلیون و ۶۹ هزار قلم انواع لوازم آرایشی قاچاق طی سال‌جاری در استان خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، رضا میرزایی در دهمین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی و هماهنگی و نظارت بر قاچاق کالا و ارز استان که در سالن شهدای دولت استانداری کردستان در سنندج به میزان کشفیات در حوزه قاچاق کالا و ارز در استان طی 8 ماهه سال‌جاری اشاره و اظهار کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون بیش از 287 هزار و 397  بطری مشروبات الکلی در استان کشف شده است.
وی با بیان اینکه در هشت ماهه امسال 56 میلیون و 294 هزار و 600 نخ سیگار در استان کشف و ضبط شده است، افزود: بیش از یک‌میلیون و 69 هزار قلم انواع لوازم آرایشی قاچاق در استان کشف شده است.
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان خاطرنشان کرد: 2 میلیون و 558 هزار و 826 قلم دارو و بیش از 29 هزار دستگاه موبایل قاچاق در سال‌جاری در استان کشف شده است.

*کشف 496 هزار ثوب البسه قاچاق

میرزایی از کشف و ضبط بیش از 43 هزار و 445 عدد تجهیزات ماهواره خبر داد و گفت: 494 هزار و 781 ثوب البسه قاچاق از دیگر کشفیات استان طی 8 ماهه امسال بوده است.
وی خاطرنشان کرد: 29 هزار و 671 دستگاه انواع لوازم صوتی تصویری و 3 هزار و 670 دستگاه انواع لوازم خانگی طی سال‌جاری در استان کشف و ضبط شده است.

*متلاشی شدن 36 باند قاچاق کالا

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان از شناسایی و متلاشی کردن 36 باند در استان خبر داد و گفت: 2 هزار و 984 متهم در زمینه قاچاق کالا و ارز در 7 ماهه امسال در استان دستگیر شده‌اند.
میرزایی در ادامه به وجود 5 معبر کوله‌بری در استان اشاره کرد و گفت: یک گمرک رسمی و ی مرز رسمی از دیگر ظرفیت‌های توسعه صادرات در استان کردستان است.
به گفته وی، 70 درصد از برنامه‌های کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان کردستان بر اصل پیشگیری و 30 درصد نیز اقدامات مبارزه‌ای و برخوردی است.
وی خاطرنشان کرد: قاچاق در کردستان به واسطه مرزی بودن آن امری طبیعی بوده ولی خوشبختانه با انجام اقدامات گسترده‌ای که به ویژه طی سال‌های اخیر صورت گرفته شاهد مهار قابل توجه این پدیده شوم اقتصادی هستیم.
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان ضمن تقدیر به خاطر انتخاب شایسته محمد الله‌مرادی به عنوان مدیرکل اموال تملیکی استان، گفت: با حضور این نیروی ارزشی و توانمند بخش قابل توجهی از مشکلاتی که در گذشته در این حوزه وجود داشته مرتفع شده است.
میرزایی خواستار تفویض اختیارات بیشتر به مدیران استانی از سوی سازمان تعزیرات حکومتی شد و اظهار کرد: اگر اختیارات مدیران استانی افزایش پیدا کند با وجود نیروهای توانمندی که در بدنه مدیریت سازمان تملیکی استان وجود دارد شاهد شتاب خوبی در تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای خواهیم بود.
وی در پایان نیز از تلاش‌های مدیرکل تعزیرات حکومتی طی مدت زمان کوتاه از آغاز فعالتیش در پست مدیریتی این دستگاه، گفت: 95 درصد از پرونده‌های قاچاق در چرخه تعزیرات قرار می‌گیرد که طی این مدت کوتاه به 200 پرونده‌ که سال‌های سال از حکم آن گذشته بود رسیدگی شد.