برگزاری جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان دامغان

اقتصاد پنهان- جلسه کمیسیون برنامه‌­ریزی،هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان دامغان در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، مجد فرماندار و رئیس کمیسیون برنامه­‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان دامغان با اشاره به برنامه‌­ریزی کاربردی و همچنین افزایش کلاس‌های آموزشی و فرهنگ سازی به منظور کاهش استفاده از کالاهای قاچاق تأکید و لازمه رسیدن به شرایط اقتصاد پویا را کنترل جدی بازار قلمداد نمود.
رئیس کمیسیون شهرستان ضمن اشاره به اهمیت و دشواری مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه آن را مبارزه ای نرم خواند و گفت:با توجه به گستردگی و ارتباط عموم مردم با سطح عرضه، در این طرح ملاحظاتی در نظر گرفته شده تا ضمن کنترل بازار هیچ آسیبی متوجه مردم نباشد و شأن مردم نیز رعایت شود.
مجد در ادامه اظهار کرد: باید تدابیری اتخاذ کنیم تا سلامت چرخه اقتصادی در شهرستان تقویت و از قاچاق کالا و ارز پیشگیری شود و با حمایت از تولیدات داخلی موجبات توسعه اقتصادی و فرهنگی در جامعه بشویم.
فرماندار دامغان با تأکید بر تعاملات بین دستگاهی بیان کرد: قاچاق کالا و ارز دارای پیامدهای مخربی در زمینه­‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، امنیتی و ... در جامعه بوده که متولیان امر باید در راستای کاهش این معضل راهکارهای مناسبی ارائه دهند.
در پایان هر یک از اعضاء به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌­ها و برنامه‌­های خود در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز پرداختند و ضمن ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته مصوباتی اتخاذ گردید.