سومین جلسه کارگروه فرهنگی و تبلیغات استان کردستان برگزار شد

اقتصاد پنهان- سومین جلسه کارگروه فرهنگی و تبلیغات کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان با حضور اکثریت اعضا در صدا و سیمای مرکز کردستان برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، در این جلسه دبیر کمیسون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ضمن تشکر از صدا و سیمای مرکز کردستان و قدردانی از متولیان برخورد مقابله ای و سخت با قاچاق از جمله اداره کل اطلاعات، نیروی انتظامی و مرزبانی، گفت: برخورد با قاچاق در سطح عرضه در سه حوزه لوازام آرایشی، بهداشتی،  لوازم و  تجهیزات کالاهای پزشکی و لوازم خانگی آغاز شده که این موضوع لازم است با روشنگری و فرهنگ سازی در بین مردم عملی شود.
وی در ادامه به بحث پیشگیری مهم تر از درمان است اشاره نموده و ساخت یک مستند در زمینه مصرف محصولات قاچاق (مشروبات الکلی و مکمل های ورزشی) و پخش آن در صدا و سیما را بعنوان یک کار خوب فرهنگی و تأثیر گذار قلمداد نموده و خواستار همکاری همه جانبه اعضای این کارگروه در تولید همچین برنامه‌ای شد.
در ادامه جلسه هریک از اعضای کارگروه در خصوص اقدامات دستگاههای مربوطه گزارشی ارائه نموند. بحث تهیه برنامه های مستند از سوی صداو سیما با همکاری دستگاههای عضو کارگروه در زمینه اثرات زیانبار و مخرب مصرف مکمل‌های ورزشی و مشروبات الکلی از مهمترین مصوبات این جلسه بود.